Wydanie nr 40 z dnia 7.10.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pożary kotłowni w Tarnawie Dolnej i Zachełmnej * Potrącona 86-latka

SERIA KRAKS I DROGOWI PIRACI

Na nic zdają się apele policji o przestrzeganie przepisów i ostrożność. Na podbeskidzkich drogach co rusz słychać trzask rozbijanych karoserii aut. Pracy strażakom dostarczają natomiast płonące kotłownie i… owady.


W Skawicy nie odpuszczają

TARCIA O KRĘGIELNIĘ

Po raz kolejny powraca temat powstania Centrum Aktywności Lokalnej w Skawicy z kręgielnią. Za jej wybudowaniem opowiadają się mieszkańcy i dopominają się o nią radni ze Skawicy. Ale na „nie” jest wójt gminy Zawoja Marcin Pająk.


Maków: incydent podczas szkolnej kampanii wyborczej

ZNISZCZYLI PLAKAT KANDYDATA

To sygnał, który powinien być nie tylko ostrzeżeniem, ale i dać wiele do myślenia. Podczas kampanii wyborczej na przewodniczącego samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej doszło do wybryku grupy uczniów w filii tej placówki w Makowie Podhalańskim.


Sucha Beskidzka: niecodzienny apel do burmistrza

WYŁĄCZAJ PAN TELEWIZOR!

Radny miejski Jan Siwiec powiedział do burmistrza Suchej Beskidzkiej Stanisława Lichosyta, by nie słuchał telewizji, krytykując w ten sposób przekaz informacyjny ze strony rządu.


Jordanów: wyniki budżetu

ZWYCIĘSKA „JASKÓŁKA”

Urząd Miasta Jordanowa poinformował, który z dwóch proponowanych projektów otrzyma dofinansowanie w ramach budżetu obywatelskiego na 2022 rok.


Wadowice: eksperymenty, nauka, wyzwania

SOWA PRZY PERONIE

W zabytkowym, odnowionym budynku dworca kolejowego w Wadowicach obok kas, kawiarni czy restauracji powstanie pracownia umożliwiająca dzieciom i młodzieży zdobywanie wiedzy technicznej oraz prowadzenie doświadczeń naukowych.


Zawoja: zdania podzielone

PO CO STRAŻAKOM QUAD?

Strażacy z OSP Zawoja Centrum otrzymali 60 tys. zł wsparcia z gminnego budżetu na zakup quada. Jeszcze przed decyzją radnych o przyznaniu dotacji sprawa wywołała dyskusję wśród mieszkańców Zawoi.


Wróciły do lasu

OCALONE PUSZCZYKI

Leśnicy z Nadleśnictwa Sucha ocalili trzy puszczyki, a ich rekonwalescencją zajęło się Leśne Pogotowie z Mikołowa.


Do Sidziny trafi kolejna chata

SKANSEN SIĘ POWIĘKSZY

O kolejną drewnianą chatę powiększy się ekspozycja w Skansenie w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej.


PESEL nie przeszkadza…

NARKOTYK NA KÓŁKACH

Gdy przed kilku laty grupa zapaleńców rowerowych wycieczek skrzyknęła się i utworzyła Klub Cyklistów Wadowice „Jałowiec”, nie brakowało twierdzących, że to słomiany zapał, że euforia rychło minie, a okolicę najlepiej oglądać przez okno samochodu, zaś rower to pojazd dobry, ale dla nastolatków.


Puchary od włodarzy

OGIEŃ NA SZACHOWNICACH

Kilkadziesiąt osób rywalizowało w Wadowicach w dwudniowych zawodach szachowych zorganizowanych przez klub Wieża.


Tempo z animuszem * Beskid stracił impet

JAK OBRONA CZĘSTOCHOWY

Aura sprzyja, więc futbolowa karuzela kręci się żwawo. Uwaga kibiców skupiona jest głównie na IV lidze, gdzie każdy punkt jest na wagę „być albo nie być”.

 

 

 

E-wydanie