Wydanie nr 40 z dnia 06.10.2022

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA”       WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


AWANTURA O SORTOWNIĘ. DWA PISMA Z PODPISAMI

W Tarnawie Dolnej gruchnęły wieści, że na terenie byłego kamieniołomu planowana jest budowa sortowni odpadów przez jednego z prywatnych przedsiębiorców, a władze gminy Zembrzyce miałyby to umożliwić poprzez zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Część mieszkańców błyskawicznie zebrała podpisy pod protestem.


POŚCIG W KUKOWIE. PIJANY WCISNĄŁ GAZ DO DECHY

Przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h, był pijany i miał cofnięte prawo jazdy! Kiedy zobaczył policjantów, wcisnął gaz do dechy i próbował zwiać. Do tej groźnej sytuacji doszło na drodze wojewódzkiej nr 946 w Kukowie w poniedziałek, 26 września, po 16.00. Policjanci z suskiej drogówki kontrolowali ruch na trakcie łączącym Suchą Beskidzką z Żywcem. W pewnym momencie zobaczyli, że przez obszar zabudowany pędzi volkswagen z prędkością 111 km/h!


OSOBIŚCIE CZY ELEKTRONICZNIE? JAK TO JEST Z TYM PODPISEM?

Jeden z naszych Czytelników poskarżył się na działalność Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Twierdzi, że urzędnicy zamiast ułatwiać życie mieszkańcom, mocno je utrudniają. Poszło o podpis elektroniczny.


GMINA BUDZÓW: WYŁĄCZĄ NOCNE OŚWIETLENIE

Włodarze gminy Budzów już zaczęli poszukiwanie oszczędności. Jedną z nich będzie wyłączanie oświetlenia ulicznego nocą. W całej gminie.


500 + NA ZAJĘCIA DLA DZIECI. WOJNA O BON EDUKACYJNY

Sprawa „przyklepania” przez radnych Wadowickiego Bonu Edukacyjnego 500 + miała być prosta jak drut. Tak przynajmniej wynikało z zapowiedzi burmistrza Bartosza Kalińskiego. Ale zrobiła się z tego niezła awantura.


RADOŚĆ ZE ŚCIGANIA MIAŁY I DZIECI, I DOROŚLI

Na starcie stanęły dzieci, nastolatkowie i dorośli. Atutem organizatorów była profesjonalna organizacja i mnóstwo nagród.
Dwa wyścigi na czas oraz rajd rowerowy na Groń Jana Pawła II zorganizowały 1 października Klub Sportowy Aquila Wadowice i Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.


 

E-wydanie