Wydanie nr 40 z dnia 03.10.2019

Nowy odcinek zakopianki

NAJTRUDNIEJSZY, ALE NAJPIĘKNIEJSZY

 

W sobotnie przedpołudnie, 28 września, na estakadzie wzniesionej na granicy Naprawy i Skomielnej Białej oddano do użytku węzeł drogowy oraz pierwszy z trzech odcinków powstającej nowej zakopianki, czyli trasy łączącej Kraków z Podhalem. Jak pokazało życie, tak długo aż cała inwestycja nie zostanie zakończona, na krajowej „7” tworzyć się będą korki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Widmo strajku w wadowickim ZZOZ-ie

SPECJALIŚCI CHCĄ PODWYŻEK

Od ponad tygodnia laboratorium ZZOZ w Wadowicach funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Nikt oficjalnie nie mówi o strajku, ale nie jest tajemnicą, że pracownicy domagają się wyższych płac.

 


Większość gmin z gorszymi wynikami

BOGACĄ SIĘ POZORNIE?

Dwutygodnik samorządu terytorialnego „Wspólnota” opublikował kolejny już ranking zamożności gmin, biorąc pod uwagę wyłącznie ich dochody własne w 2018 roku. A my piszemy jak wypadły gminy z naszego regionu.


Odpowiedzieli na apel i…

SPRZĄTALI LASY

#sprzątaMY las. Pod takim hasłem w wszystkich polskich nadleśnictwach odbyło się wielkie porządkowanie kniei. Do akcji zainicjowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę włączyły się także dzieci i młodzież z naszego regionu.


Żarnówka: spotkali się po latach

RUBINOWY JUBILEUSZ

 

Za sprawą księdza Bogusława Wróbla spotkali się absolwenci Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Żarnówce, którzy cztery dekady temu ukończyli w niej edukację i tym samym obchodzili rubinowy jubileusz.

 


Lachowiczanie w Barczewie

DRUHOWIE NA MEDAL

Strażacy ochotnicy z Lachowic niedawno kolejny raz zorganizowali dopięte na ostatni guzik zawody ratowniczo-gaśnicze. A ostatnio udowodnili, że potrafią sprawnie nieść pomoc, zajmując medalową lokatę w rozegranych w Barczewie Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Marcówka: kochała dzieci jak swoje…

LEŚNE BIEGANIE

Już od kilkunastu lat w Marcówce organizowany jest Bieg Leśny. Jego tegoroczna, trzynasta edycja miała wyjątkowy charakter, gdyż impreza przerodziła się w memoriał.

 

 

 

 

 

 

 

 


Maków Podhalański, Trzebieńczyce

TRAGEDIE NA KRAJÓWCE

 

Do dwóch tragicznych w skutkach wypadków drogowych doszło w ubiegłym tygodniu na drodze krajowej 28. W środę wieczorem dramat rozegrał się w Makowie Podhalańskim, a w piątek (także po zmroku) w Trzebieńczycach.

 

 

 

 

E-wydanie