Wydanie nr 39 z dnia 30.09.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Nietrzeźwy kierowca autobusu szkolnego * Potrąceni na torach

ŚMIERTELNE GRZYBOBRANIA

Tragiczne w skutkach dla starszych osób okazały się grzybobrania, o śmierć otarli się piesi chodzący po torowiskach, a kilkudziesięciu uczniów uratowała przed tragedią interwencja oświęcimskiej drogówki.


Ksiądz Natanek chce budować dom pielgrzyma

ZAWOJA POMOŻE

Kontrowersyjny suspendowany ksiądz Piotr Natanek z Grzechyni (nie może sprawować żadnych czynności kapłańskich) zamierza wybudować dom pielgrzyma w Zawoi Bielasach. Uwagi do takiego pomysłu mają w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej, wskazując, że to teren osuwiskowy. Aby to sprawdzić, potrzebna jest ekspertyza za około 100 tys. zł, którą ma wykonać Urząd Gminy Zawoja.


Ostatnia droga Józefa Cholewki

STRAŻAK, SPOŁECZNIK

Kilkaset osób uczestniczyło w uroczystościach pogrzebowych śp. Józefa Cholewki, wieloletniego samorządowca, społecznika, pomysłodawcy i organizatora koncertów strażackich orkiestr dętych „Strażacy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie”.

 

 

 

 

 

 

 

 


Wadowice: zgodnie z prawem

SZPITAL W GRUZACH

Z powierzchni ziemi zniknęło kilka budynków dawnego szpitala powiatowego w Wadowicach, a rozsypujący się mur ogrodzenia przy ulicy Szpitalnej został do czasu rozbiórki solidnie zabezpieczony.


Spytkowice: boiska, plac zabaw, bieżnia

RUSZA BUDOWA CENTRUM SPORTU

W ciągu roku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Spytkowicach ma powstać Centrum Sportu i Rekreacji. Wójt Mariusz Krystian podpisał umowę na wykonanie inwestycji.


Tragiczny stan drogi Lachowice – Koszarawa

KIEDY ZNIKNIE „TOR PRZESZKÓD”?

W coraz gorszym stanie jest droga powiatowa z Lachowic do Koszarawy. Czy jest szansa, że usiany dziurami istny tor przeszkód zmieni się w końcu w przyzwoitą drogę?


Wadowice: konflikt zażegnany

EKSMISJI JEDNAK NIE BĘDZIE

Zakończył się wielomiesięczny spór o lokal dla Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej. Niemal w ostatniej chwili „znaleziono” sposób na uniknięcie przeprowadzki.


Wadowice: pisarze, konkursy, gra terenowa

ZDROWA MANIA…

Spotkania z pisarzami, konkursy plastyczne i gra terenowa zdominowały tegoroczny Wadowicki Festiwal Książki.


Dwa zwycięstwa Beskidu * Rewelacyjna skuteczność wadowickiej Skawy

DĄB SIDZINA NA SZCZYCIE!

Półmetek jesiennych piłkarskich rozgrywek pozwala na pierwsze snucie prognoz, kto ma największe szanse, by spędzić zimę na podium.

 

 

 

E-wydanie