Wydanie nr 39 z dnia 26.09.2019

Wadowice: oblężona szkoła

KONWENCJA POD NADZOREM

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach gościła w sobotę, 21 września, uczestników konwencji wyborczej partii Prawo i Sprawiedliwość.
Wśród gości wyborczego mityngu byli między innymi prezes partii Jarosław Kaczyński, europosłanka Beata Szydło, małopolscy parlamentarzyści, działacze PiS. Wypełniający szczelnie niewielką salę koncertową sympatycy partii nie byli przypadkowi. Wejście umożliwiało tylko nazwisko na liście zaproszonych oraz specjalny identyfikator. Nad zebranymi czuwała armia ochroniarzy. Szkoła była oblężona…

 


Kęty: 29 propozycji do budżetu obywatelskiego

MILION DO PODZIAŁU

Od soboty, 5 października, przez dwa tygodnie – do 19 października – mieszkańcy gminy Kęty decydować będą na co w przyszłym roku wydany zostanie ponad milion złotych w ramach budżetu obywatelskiego. Do wyboru mają aż 29 propozycji.


Podolsze: świętowanie nad stawami

KARP W ROLI GŁÓWNEJ

 

Mieszkańcy Doliny Karpia każdego roku za plony dziękują dwa razy. Końcem wakacji dożynki obchodzą rolnicy, a we wrześniu bawią się rybacy. Tegoroczne Wielkie Żniwa Karpiowe przyciągnęły na łowisko w Podolszu nie tylko wielu mieszkańców okolicznych miejscowości, ale także licznych turystów.

 


ODMŁADZANIE KARETEK

 

Niedawno wojewoda małopolski przekazał suskiemu i wadowickiemu staroście umowy dotyczące przekazania 100 tys. zł dotacji do zakupu po jednej karetce do każdego z tych powiatów. Okazuje się, że w obu powiatach pojawią się dwa nowe pojazdy.


ROCZNICA TRAGICZNEGO LOTU

 

W Zygodowicach i Wadowicach uczczono 75 rocznicę tragicznego lotu amerykańskiego bombowca zestrzelonego przez Niemców podczas II wojny światowej nad Oświęcimiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Najlepszy dowódca OSP – z Wieprza

WIELKIE MANEWRY

28 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego i śląskiego wzięło udział w jubileuszowych V Podbabiogórskich Zawodach Ratowniczo-Gaśniczych. Organizatorem zawodów była jednostka OSP Lachowice, która jak co roku przygotowała szereg atrakcji. Drużyny miały do wykonania 9 zadań, w tym, aż 3 nocne.

 

 


Chodź trudności się piętrzyły

W 40 DNI PO ŁUKU KARPAT

 

Mający już na swoim koncie kilka spektakularnych osiągnięć skawiczanin Roman Ficek dokonał kolejnej wielkiej rzeczy. W niespełna 40 dni pokonał pieszo Łuk Karpat. Trasę liczącą 2300 kilometrów i mającą… 110 tys. metrów przewyższenia!

 

E-wydanie