Wydanie nr 38 z dnia 22.09.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Niezła wpadka w skupie złomu * Pijany na hulajnodze * Pożar w… remizie

ŚMIERTELNA JAZDA TERENÓWKĄ

Tragicznie zakończyła się dla 55-latka jazda samochodem terenowym po drodze leśnej w Bystrej Podhalańskiej. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad autem i dachował. Tak nieszczęśliwie, że w wyniku wypadku zmarł.


Awaria w elektrociepłowni

CZĘŚĆ ANDRYCHOWA BEZ CIEPŁEJ WODY

Od około tygodnia ponad tysiąc mieszkańców Andrychowa nie ma w mieszkaniach ciepłej wody. Dostawę wstrzymała spółka Andrychowska Elektrociepłownia AEC z powodu pęknięć na kotle węglowym. Według zapewnień szefa spółki, ciepła woda ma popłynąć ponownie najpóźniej za tydzień.


STRYSZAWA: BUSY POD LUPĘ

Gmina Stryszawa zapowiada, że będzie chciała w przyszłym roku uzyskać dotację na gminną komunikację. Wójt Rafał Lasek zapowiada przy tym „zrewidowanie” istniejących linii.


NERWOWO WOKÓŁ INSTALACJI

Coraz więcej emocji wzbudza w Andrychowie kwestia planów budowy zakładu termicznego przetwarzania odpadów. W mieście pojawiły się ulotki z apelem o akcję uniemożliwiającą burmistrzowi rozpoczęcie tej budowy. Sprawa rozkręciła się na tyle mocno, że burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej wydali specjalne oświadczenie.


WYSOKA: PAMIĘTAJĄ O POLEGŁYCH.
CMENTARZ I POMNIK W REMONCIE

Do połowy grudnia mogą potrwać w Wysokiej (powiat suski) prace remontowe na terenie cmentarza i pomnika z czasów drugiej wojny światowej.


Problemy w Bystrej Podhalańskiej

ZAMULONA WODA W KRANACH

Nie tylko braki, ale także zamulenie wody coraz częściej zgłaszają mieszkańcy Bystrej Podhalańskiej, którzy korzystają z wodociągu „Centrum”.


GMINA SPYTKOWICE: ŻELAZNE, DIAMENTOWE I ZŁOTE GODY

Aż 25 par małżeńskich z gminy Spytkowice świętowało złote, diamentowe, a nawet żelazne gody!

 

 

 

E-wydanie