Wydanie nr 38 z dnia 20.09.2018

Kandydaci na radnych zgłoszeni, ale…

Listy jeszcze otwarte

Wybory samorządowe coraz bliżej. Gminne komisje wyborcze zakończyły (17 września o północy) rejestrację kandydatów na radnych gminnych, choć w wielu przypadkach listy nie zostały jeszcze zamknięte. Komisje mają trzy dni na zweryfikowanie głosów poparcia dostarczonych przez kandydatów, a w okręgach, w których zgłosił się tylko jeden kandydat termin zgłaszania został wydłużony o pięć dni liczonych od dnia opublikowania stosownego obwieszczenia.


Jastrzębia:

Większa szkoła

Rozpoczęła się, tak długo oczekiwana, rozbudowa szkoły w Jastrzębi. Inwestycja kosztować będzie bez mała 4,5 mln złotych, a jej zakończenie zaplanowano na kwiecień 2020 roku. Obecne warunki nauki uczniów i pracy nauczycieli są fatalne. Placówka mieści się w dwóch budynkach oddalonych od siebie o niemal kilometr. 

Foto: Obecna dyrektor szkoły Katarzyna Nicpoń (w środku) oraz byłe szefowe placówki – Rozalia Godulska (z lewej) i Małgorzata Chyczyńska symboliczną łopatę wbijały z nieskrywanym zadowoleniem.

 


Kalwaria Zebrzydowska:

Rentgen na miejscu

Pacjenci korzystający z Przychodni Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej nie muszą już dojeżdżać do innych miejscowości, by skorzystać z rentgena. Zakupiono do placówki nowoczesną aparaturę i urządzono pracownię RTG, którą wzbogacono jeszcze o tomograf okulistyczny OCT.


OSP Przytkowice: młodzież na medal(e)

Palą się do gaszenia

Poszli jak burza. Wygrali zawody gminne, powiatowe i wojewódzkie, a ogólnopolskich stanęli na podium! Młode druhny z Przytkowic (foto) w glorii wicemistrzyń Polski, a ich koledzy z jednostki jako brązowi medaliści.

 

 

 


Kto dymi – nie ogląda

Fani niemile widziani

Da to do myślenia (tak nazywanym) ultrasom, czyli tym z grona andrychowskich kibiców, którzy nacechowane wulgaryzmami i chamstwem popisy przedkładają nad sportowy charakter występów miejscowych piłkarzy? Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zadecydował, że do końca rundy jesiennej zorganizowane grupy kibiców Beskidu nie będą wpuszczane na trybuny stadionów, na których swoje wyjazdowe spotkania rozgrywać będzie ekipa znad Wieprzówki.


Sucha Beskidzka: między wymianą zamka a wkręceniem żarówki

Szkolny artysta

Szkolna kadra nie kończy się na nauczycielach. Są też inni pracownicy. A wśród nich, zazwyczaj bardzo lubiani przez uczniów, konserwatorzy, nazywani „złotymi rączkami”. W suskiej Szkole Podstawowej nr 1 fachmanem od wszystkiego – naprawy zamków, gniazdek, wymieniania żarówek jest Tadeusz Pietrusa. A co robi jak nie ma co wykręcać ani naprawiać? Chwyta za pędzel i maluje. I to jak!

 


Oświęcim:

Wreszcie proces

16 października, ponad 20 miesięcy od wypadku, ruszy proces 21-letniego Sebastiana K. podejrzanego o spowodowanie w lutym ubiegłego roku wypadku drogowego, w którym ranna została ówczesna premier Beata Szydło. We wtorek, 18 września, w oświęcimskim Sądzie Rejonowym odbyło się posiedzenie organizacyjne. Fakt jego zwołania oznacza, że zachodzi duże prawdopodobieństwo, iż w trakcie procesu dojdzie do co najmniej pięciu rozpraw. Prowadzić je będzie 3 sędziów, którzy mają do przesłuchania 44 świadków.

E-wydanie