Wydanie nr 38 z dnia 19.09.2019

Jordanów: radny dostał lepszą pracę i rzucił mandatem

CICHE ZMIANY W RATUSZU

Niepokojące rzeczy dzieją się w jordanowskim magistracie. Burmistrz niespodziewanie, bez ogłaszania wcześniej żadnego naboru, utworzył nowe kierownicze stanowisko. Obsadził na nim osobę, która dotychczas była miejskim radnym. Z tego powodu w samorządzie powstał wakat i zarządzone zostały wybory uzupełniające. Wszystko to odbyło się bez żadnego rozgłosu.

 

 

 

 


Roczyny: chciałby biegać jak inne dzieci

NADZIEJA DLA ŁUKASZKA

Sześcioletni Łukasz z Roczyn z taką łatwością posługuje się smartfonem i tabletem, że mógłby zawstydzić niejednego dorosłego. Ale chłopiec nie mówi ani nie chodzi. Od lat trwa walka o to, by zaczął samodzielnie stawiać kroki.

 

 

 

 

 

 


Małopolanie, decydujcie!

DWA MILIONY DO PODZIAŁU

Do końca września trwa głosowanie na propozycje złożone do czwartego w historii Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W każdym subregionie do rozdysponowania są 2 miliony złotych!


Brody: boisko obudziło w dorosłych dziecięcą radość

SPONTANICZNE TESTOWANIE

Wydarzenie, które 11 września miało miejsce w Brodach, było okazją, by zobaczyć oficjeli z gminy Kalwaria Zebrzydowska w niecodziennych sytuacjach – na przykład burmistrza biegającego w garniturze po boisku…

 

 

 

 


Brzeszcze: dlaczego to zrobiła?

MORD NA PSIAKACH

Policjanci z komisariatu w Brzeszczach zajmują się bulwersującą sprawą uśmiercenia czterech szczeniąt. Podejrzewana o ten czyn 46-letnia mieszkanka tego miasta została już zatrzymana. Dzięki anonimowemu zgłoszeniu uratowane zostały dwa pozostałe pieski oraz suczka.


Buty ma od parady

BOSO DLA INNYCH

Przypadek sprawił, że andrychowianin Wojciech Sordyl wybrał się na górską wycieczkę… boso. Uznał, że to znakomity sposób na pomaganie potrzebującym.

 

 

 

 

 


Stryszawa:

POWIATOWE DZIĘKOWANIE

Po sierpniowych dożynkach gminnych przyszła pora na dożynki powiatowe. Gospodarzem święta plonów w powiecie suskim była w tym roku gmina Stryszawa.

 

 

E-wydanie