Wydanie nr 37 z dnia 12.09.2019

Do wyborów został miesiąc

WYŚCIG PO MANDATY

Za miesiąc – 13 października – wybory 460 posłów i 100 senatorów, którzy swój mandat będą sprawowali przez najbliższe cztery lata. Mieszkańcy powiatów suskiego, wadowickiego i oświęcimskiego wspólnie z mieszkańcami powiatów chrzanowskiego i myślenickiego wyłonią ośmiu posłów i jednego senatora.


Juszczyn: będzie blokada?

SYTUACJA BEZ… PRZEJŚCIA

Mieszkańcy Juszczyna mają już dość ignorowania ich potrzeb przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Denerwują się, że w wiosce są tylko dwa przejścia dla pieszych, a na dodatek zebra wytyczona w centrum wioski wcale nie poprawia bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

 

 


Kęty: burmistrz dał ultimatum

HEJTEROM NIE ODPUŚCI

Niedawno na ścianach, ławkach i w innych miejscach na kęckich ulicach pojawiły się tajemniczo brzmiące napisy „JF”. Burmistrz Krzysztof Klęczar postanowił przyjrzeć się sprawie. Potem dał autorom owych napisów ultimatum.


Gorączka sobotniej nocy?

BIŁ NA OCZACH STRAŻNIKÓW

Poważnych problemów narobił sobie 35-latek, który najpierw okradł suszanina, a gdy ten usiłował odzyskać swoją własność, to został jeszcze pobity. Krewki amator cudzej własności nie zorientował się, że popełnia przestępstwa na oczach stróżów prawa.


Prezydent Andrzej Duda w Kalwarii i Łętowni

MODLITWA NA PIELGRZYMCE I SPOTKANIE W REMIZIE

8 września w powiatach wadowickim i suskim gościł prezydent Andrzej Duda. Wziął udział w mszy dla uczestników XXVII Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, a kilka godzin później niezapowiedzianie dla wielu odwiedził Łętownię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Superlinia kolejowa zepchnie nasz region na margines?

GODZINA WARTA 7 MILIARDÓW

Otwarcie łącznic kolejowych w Suchej Beskidzkiej, Krakowie, Chabówce i trwający remont linii z Krakowa do Zakopanego ma skrócić czas podróży na tej trasie o niecałą godzinę. Część mieszkańców regionu obawia się, że warte kilkaset milionów złotych inwestycje są tylko rozwiązaniem tymczasowym.


Kęty: dom spłonął, konieczna rozbiórka

TRUDNO ZACZĄĆ NOWY ROZDZIAŁ

Gdy ich dom płonął, zarabiali na życie za granicą. Po powrocie zastali ruinę i umierające po zatruciu czadem ukochane psy. Kolejny cios przyszedł, gdy otrzymali decyzję nakazującą im zrównanie domu z ziemią. Zmuszeni są rozpocząć nowy rozdział w życiu.

 

 

 

 

 

 


Gmina Lanckorona świętowała w Skawinkach

W PODZIĘCE ZA PLONY

W tym roku w gminie Lanckorona za plony dziękowano w Skawinkach. Na tradycyjne gminne dożynki rolników i pozostałych mieszkańców zaprosił nie tylko wójt Tadeusz Łopata, ale także władze sołeckie i Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, które były organizatorami imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dar Serca w Wieprzu

BIEGLI, BY POMÓC

Bieg charytatywny „Dar Serca” zorganizował 1 września Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wieprzu. Wydarzeniu patronowała Fundacja Promyczek z Andrychowa.

 

E-wydanie