Wydanie nr 36 z dnia 8.09.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Nieudany przejazd przez potok * Stuknął w przyczepę kempingową

BELKA NA SERPENTYNACH

Niczym zapałka pękła potężna, kilkunastometrowa żelbetowa belka, blokując na kilkanaście godzin drogę w Jordanowie. W minionym tygodniu kierowcy dostarczyli służbom mundurowym oraz ratownikom medycznym sporo pracy.


FATALNA DROGA W REMONCIE

Do grudnia potrwać mają prace przy modernizacji fatalnego odcinka drogi powiatowej pomiędzy Lachowicami a Koszarawą i Jeleśnią.


GMINA JORDANÓW: WSTYD NA PRZYSTANKACH

Część radnych gminy Jordanów zwraca uwagę na zły stan przystanków autobusowych. Część jest zaśmiecona, a trawa wokół nich jest niewykoszona.


SKARB W MUZEUM

O cenną rzeźbę Jędrzeja Wowry wzbogaciło się Muzeum Miejskie w Wadowicach. Doskonale zachowaną drewnianą kapliczkę z Chrystusem Frasobliwym podarował wadowickiej placówce Witold Brostow, syn urodzonej w Wadowicach Janiny Brzostowskiej, poetki, powieściopisarki, tłumaczki.


Orzeł, Beskid i Tempo z tarczą

STOLARZE W OPAŁACH

Podbeskidzcy ligowcy weekendowe zadania wykonali w stu procentach. Statystyki nie zepsuła porażka czwartoligowych beniaminków, wszak sobotni rywale Stolarzy rozdają karty w rozgrywkach. Jednak najbliższa przyszłość kalwarian jest na razie niepewna.


KILKUSET BIEGACZY NA ZAPORZE. ŁATWO NIE BYŁO

Kilkaset osób rywalizowało ostatnio w Świnnej Porębie w zawodach biegowych zorganizowanych po raz trzeci przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

 

 

E-wydanie