Wydanie nr 36 z dnia 06.09.2018

Jordanów: trzy pomysły do wyboru

Mało czasu

Jordanowianie mają bardzo mało czasu, by zdecydować, na jaki cel wydać pieniądze z przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Głosowanie potrwa tylko do 17 września. Ale wybór nie jest taki szeroki, jak w poprzednich latach.


Bachowice: szkoła jak nowa * Wadowice: gala w ogólniaku

Pierwszy dzwonek

Najbardziej okazałe rozpoczęcie roku szkolnego w powiecie wadowickim miało miejsce w Bachowicach. Miejscowy Zespół Szkolno-Przedszkolny zmienił swój wygląd tak z zewnątrz, jak i w środku (na foto – brać szkolna podczas uroczystości). I właśnie zakończenie inwestycji było szczególną okazją do świętowania. Natomiast kolejny rok nauki w szkołach średnich powiatu zainaugurowano w murach wadowickiego Liceum Ogólnokształcącego. Stawiły się poczty sztandarowe wszystkich placówek oświatowych prowadzonych przez powiat, a pierwszoklasiści LO złożyli uroczyste ślubowanie.


 

Gmina Kalwaria Zebrzydowska: pociągną ze Skawiny

Więcej wody

Cierpiąca na brak własnych ujęć wody gmina Kalwaria Zebrzydowska pozyska wkrótce drugie zewnętrzne źródło, z którego będzie się w nią zaopatrywać. W porozumieniu z samorządem Skawiny powstaje wodociąg z Woli Radziszowskiej do Podolan i tu zostanie przyłączony do sieci kalwaryjskiej. Inwestycja kosztuje ponad pół miliona złotych.


Pieszo, biegiem, na rowerach

Dobroczynny Fantom

Już po raz czwarty kurowianin Piotr Pieczara wraz ze stryszawskim Urzędem Gminy, suskim Stowarzyszeniem Mocni-Pomocni oraz 2PM Group zorganizował pod patronatem „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej” Półmaraton Fantoma. Wszyscy startujący, wnosząc opłatę, jak i kibice, kupując frykasy w kawiarence, wspierali leczenie stryszawianki Łucji Durki. Publiczność nie szczędziła braw tak rywalizującym w biegach, jak i maszerującym z kijkami oraz kolarzom górskim. Największy aplauz widzów wzbudził wyczyn 81-letniego suszanina Andrzeja Stanka, który w doskonałej kondycji finiszował (foto) w biegu na 7 kilometrów.

 

 


Oświęcim: żłobek potrzebą chwili

Jeden nie wystarcza

W Oświęcimiu działa tylko jeden publiczny żłobek. Władze miasta zaczynają przygotowania do budowy drugiego. Powstanie na osiedlu Stare Stawy. Ale najpierw trzeba dokonać zmian w planie zagospodarowania przestrzennego miasta.


Sucha Beskidzka:

Granie na poliuretanie

Uczniowie filii suskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej, a w szczególności ci kochający sport, aż tak bardzo nie narzekają na koniec wakacji. Powrót do szkolnych ławek osłodziła im przeprowadzona latem gruntowana modernizacja szkolnego boiska, które oddano do użytku już na kilkanaście dni przed pierwszym dzwonkiem.


Maków Podhalański:

Piknik druhów

Druhowie z OSP w Makowie Dolnym zorganizowali Piknik Strażacki. O tym jak dobrze bawili się jego uczestnicy świadczył najczęściej przez nich używany zwrot na pożegnanie: „Do zobaczenia za rok!” Zwłaszcza dzieci były w siódmym niebie. Oddawały się szaleństwu na zjeżdżalniach, jeździły konno, dmuchały ogromne bańki mydlane, ochoczo malowały twarze i garściami sięgały po balony z logo „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej”, którymi obdarowywał je szef naszej redakcji Wojciech Ciomborowski, korzystając z pomocy ślicznie uśmiechniętych druhen (foto) oraz… Kubusia Puchatka i Myszki Miki.

E-wydanie