Wydanie nr 36 z dnia 05.09.2019

Wadowice: fałszywy alarm bombowy i…

POPOŁUDNIOWA EWAKUACJA

Ponad 30 osób zostało ewakuowanych w piątek, 30 sierpnia, z bloku w Wadowicach przy ul. Karmelickiej 69. Decyzję o jej przeprowadzeniu podjęto po tym, jak jedna z mieszkanek otrzymała telefon z poważnymi pogróżkami.


Zagórnik: grasuje podpalacz?

Z KAPLICY ZOSTAŁY ZGLISZCZA

Ogromną stratę poniosła w środę, 28 sierpnia, społeczność Zagórnika. Płomienie doszczętnie strawiły kaplicę na Groniu Miłosierdzia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kalwaria, Wieprz: ruszają z własną komunikacją

RZĄD DOPŁACI

Dzięki utworzonemu przez rząd Funduszowi Rozwoju Przewozów Autobusowych w Polsce mają znikać z mapy miejsca, do których nie docierają autobusy komunikacji zbiorowej. Na razie w Małopolsce dotację na ten cel otrzymało tylko 12 samorządów gminnych, dwa powiatowe oraz władze wojewódzkie. W tym gronie są Kalwaria Zebrzydowska i Wieprz.


Ks. Szydło nie rozpoczął posługi w Oświęcimiu

URLOP BEZ TERMINU

Ksiądz wziął bezterminowy urlop. Niby nic szczególnego, ale mówi o tym cała Polska. Jednak Tymoteusz Szydło, syn byłej premier, od początku swojej dwuletniej posługi musi się mierzyć z gigantycznym zainteresowaniem mediów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oświęcim: nad byłym obozem

DRONY POD KONTROLĄ

Na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz II-Birkenau zakończyła się trwająca aż cztery lata modernizacja pierwszego murowanego baraku więźniarskiego, co pozwala na udostępnienie go zwiedzającym. Dyrekcja muzeum zdecydowała się na wytyczenie nad nim strefy zakazu lotów dronami, gdyż krążyły one nad głowami zwiedzających zbyt często.

 

 

 

 

 

 

 

 


Grzechynia: najważniejszy jest wysiłek, a nie zdobycie szczytu
KIELISZEK ZAMIENIŁ NA CZEKAN

63-letni Waldemar Borowski z Grzechyni, który w sierpniu zdobył najwyższy szczyt Kaukazu (5642 m n.p.m.), a za kilka miesięcy zamierza zmierzyć się z siedmiotysięcznikiem, dwa lata temu nie chodził nawet po Beskidach.

 


Biegali, maszerowali, pedałowali

FANTOM W KUROWIE

Małego jubileuszu doczekał się organizowany w Kurowie pod patronatem „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej” Półmaraton Fantoma. W sobotę, 31 sierpnia, odbyła się jego piąta edycja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Na suskiej pływalni

CZEPKI BĘDĄ OBOWIĄZKOWE

Przed laty na wszystkich pływalniach były obowiązkowe, ale na wielu powstałych w ostatnich kilkunastu latach basenach i w aquaparkach nie wprowadzono konieczności noszenia czepków. Tak też było w Suchej Beskidzkiej. Było, ale od 8 września sytuacja ulega zmianie.

 


Trial, kabaret i koncerty

STRYSZÓW SIĘ BAWIŁ!

W Stryszowie na zakończenie wakacji przygotowano szereg atrakcji: od pokazu trialu rowerowego poprzez grupy taneczne GOK i koncerty orkiestry dętej oraz rodzimej kapeli Sweet Molly po występy wokalisty zespołu Dżem Jacka Dewódzkiego, zespołu disco polo „Quest” i kabaretu „Koń Polski”.

E-wydanie