Wydanie nr 35 z dnia 29.08.2019

Zator: śmierć na krajówce

POTRĄCONA PIESZA

Do tragicznego wypadku doszło 22 sierpnia w nocy w Zatorze na ul. 1 Maja. 23-letni mieszkaniec Wadowic potrącił oplem astrą 70-letnią mieszkankę gminy Przeciszów, która przechodziła przez jezdnię.

 

 

 

 


Dofinansowanie jest, wkrótce spotkania z mieszkańcami

KOMU SOLARY I POMPY CIEPŁA?

W powiecie suskim rusza kolejny w ostatnich latach wielki program ekologiczny. W czwartek, 22 sierpnia, podpisano umowę, na mocy której w 546 domach zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne, a w 89 pompy ciepła.


Zmiany w podatkach: pracownicy się cieszą, ale…

SAMORZĄDY LICZĄ STRATY

Na początku sierpnia weszła w życie pierwsza z istotnych zmian w stawkach podatkowych. Kolejne zaczną obowiązywać w październiku. Zmiana przepisów cieszy pracujących, ale dla samorządów oznacza niższe wpływy do budżetu, i to w sytuacji, gdy zaplanowano już tegoroczne wydatki.


GDY WOJNA BYŁA ZA PROGIEM…

Mimo upływu czasu, jeszcze dzisiaj, po osiemdziesięciu latach, potrafią wręcz z fotograficzną dokładnością opowiedzieć o wydarzeniach sprzed lat. Wspomnienia mieszkańców Kleczy z września 1939 roku przywołuje najnowsza „Małopolska Kronika Beskidzka”.

 

 

 

 

 

 


Nie tylko w Tatrach jest groźnie

STRZEŻ SIĘ BURZ

W wyniku burzy, która przeszła nad Tatrami, zginęły 22 sierpnia cztery osoby, a ponad 100 zostało poważnie rannych. Na pomoc ruszyli także strażacy z powiatu suskiego. Ratownicy górscy i nie tylko oni przypominają, że także podczas wędrówek po Beskidach należy unikać burz.


Przeszkody nie były im straszne

HARPAGANY PIERWSZA KLASA

Takiej imprezy biegowej nie było dotąd nie tylko w Makowie Podhalańskim, ale i całym powiecie suskim. W sobotę, 24 sierpnia, zorganizowano tam „Harpagana z przeszkodami”, czyli kilkukilometrowy bieg z licznymi, niekiedy bardzo wyszukanymi zadaniami.

 


Wisła, Soła i Skawa…

W EKOLOGICZNYM NURCIE

Kilkadziesiąt milionów złotych wyda Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie na poprawę stanu wód Wisły, Soły i Skawy.


Dwa w jednym, czyli…

ANDRYCHOWSKIE BABIE LATO

Tegoroczne święto plonów w gminie Andrychów połączono z uroczystością otwarcia krytego basenu. Jak każe tradycja, pierwszym korzystającym z kąpieliska był burmistrz miasta, który zgodnie z obyczajem skoczył do wody w ubraniu.

 

E-wydanie