Wydanie nr 34 z dnia 22.08.2019

Andrychów: czasu zostało niewiele…

ELEKTROCIEPŁOWNIA Z PREZESEM

Powołana przez andrychowskich samorządowców spółka komunalna mająca zapewnić energię elektryczną i ciepło dla ponad połowy mieszkańców i firm w Andrychowie, ma szefa.

 

 

 


Maków Podhalański:

PRZYSTANKOWE KOMPLIKACJE

Zazwyczaj inwestycje nie dochodzą do skutku z powodu braku pieniędzy. Tymczasem w Makowie Podhalańskim są środki na postawienie wiat przystankowych na terenie miasta, ale z innych względów jednej w ogóle nie sposób zamontować, a druga nie do końca znajduje się tam, gdzie powinna…

 


Śleszowice: co tam się stało?

RODZINNA TRAGEDIA

Do dziś mieszkańcy Śleszowic są poruszeni tragedią, do jakiej doszło w środę, 14 sierpnia, w ich miejscowości. We wciąż nieustalonych okolicznościach w jednym z domów zginęła jego 67-letnia właścicielka. Znaleziono także jej o cztery lata starszego męża. Był poważnie ranny.


Juszczyn: do domu muszą się wspinać

DALEKO OD SZOSY

Objuczeni zakupami i szkolnymi tornistrami przechodzą chwiejną kładką nad Skawą, a następnie wspinają się stromą ścieżką przez las. Ich dom jest jedynym w Juszczynie, do którego nie prowadzi żadna droga.

 

 

 


Lachowice: książka, w którą włożyli serce

DZIEJE WIOSKI

Maria i Mariusz Słowińscy z Lachowic przez lata zbierali pamiątki dotyczące swojej wioski i miejscowej parafii. Wreszcie uznali, że pora posiadaną kolekcję upublicznić.

 

 

 


Jaroszowice: dożynkowa zabawa do nocy

WARZYWA OBRODZIŁY!

Jak każdego roku u schyłku lata, mieszkańcy Jaroszowic zebrali się wokół wieńca z kłosów zbóż i ziół, świętując dożynki. A że organizatorzy zadbali o uciechy dla ciała i duszy, zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

 


Trener: – Z tej mąki będzie chleb

LADIES RUSZAJĄ W BÓJ!

Przez lata dziewczęta z powiatu suskiego, chcąc uprawiać futbol w żeńskiej drużynie, musiały szukać klubów w powiatach ościennych. Czasy te odeszły już jednak w zapomnienie. Do debiutu w kobiecej IV lidze szykuje się bowiem powstała przy białczańskim Tempie ekipa Ladies.

 

E-wydanie