Wydanie nr 33 z dnia 16.08.2018

Jordanów: skurczona sala ślubów i brak urzędniczki

ŹLE SIĘ DZIEJE W USC?

Jordanowianie są zaniepokojeni sytuacją w miejscowym Urzędzie Stanu Cywilnego. Odeszła jedyna zatrudniona w nim osoba, a w miejscu pięknej, przestronnej sali ślubów powstały dwa mniejsze pomieszczenia.

 

 

 

 


Sucha Beskidzka: oślepiony kierowca?

ŚMIERĆ NA PASACH

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 12 sierpnia, na ulicy Role w Suchej Beskidzkiej. Zginął 72-letni mężczyzna.


Maków Podhalański: polskie drogi…

OSTRYSZ OD MACOCHY?

Nazwa makowskiego osiedla Ostrysz nie jest przypadkowa, gdyż mieści się ono na stromym zboczu. Jest zamieszkane od wieków. Tyle tylko, że mieszkańcy chcieliby żyć na miarę obecnych czasów.

 

 

 


Wadowice: o policyjną komendę

SPÓR WŁODARZY

W Wadowicach rozgorzał spór między burmistrzem miasta a starostą powiatowym…


Gmina Zawoja: z Baciarami, Teatrem Ognia, wesołym miasteczkiem

DOŻYNKI RZECZ ŚWIĘTA

Stało się już niepisaną tradycją, że dożynki gminne w gminie Zawoja obchodzone są w Skawicy, a patronuje im „Małopolska Kronika Beskidzka”. Tak też było w tym roku.

 

 

 

 


Oświęcim: wojewoda narzuca, miasto idzie do sądu

WALKA O IGNACEGO FIKA

W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym znajdzie finał spór władz Oświęcimia z wojewodą małopolskim. Ci pierwsi, wsłuchując się w głos mieszkańców, nie zgadzają się na zmianę nazwy oświęcimskiej ulicy Ignacego Fika na Tomasza Arciszewskiego, narzuconą odgórnie przez wojewodę.


Lanckorona: ratują od 130 lat

STRAŻACKIE URODZINY

W tym samym roku, gdy na tory łączące Kalwarię z Bielskiem wyjechały pierwsze pociągi, kilkunastu mieszkańców Lanckorony założyło Ochotniczą Straż Pożarną.

 

 

 


Sucha Beskidzka: ptasi problem

KRACZĄ I BRUDZĄ

Fruwające nad suskimi ulicami pokaźne stadka wron i gawronów nie są tak śmiertelnie niebezpieczne jak ptaki ze słynnego horroru Alfreda Hitchcocka, ale i tak stały się dla mieszkańców stolicy powiatu dużym utrapieniem.


Maków: wielka sztuka w małym miasteczku

PĘDZLEM I DŁUTEM

Już po raz osiemnasty artyści z całej Polski, a nawet spoza jej granic, spotkali się na Międzynarodowym Plenerze Malarsko- Rzeźbiarskim w Makowie Podhalańskim.

 

 

 

 


Sidzina: artyści, rzemieślnicy i… piekielne moce

DEMONY W SKANSENIE

Już po raz dziesiąty w skansenie w Sidzinie zebrali się twórcy i miłośnicy tradycji, by w ramach imprezy „Między dawnymi a nowymi czasy” pooddychać atmosferą minionych wieków.

 

 

 

 

 

 

 


Skawinki: pamięci ultramaratończyka

BIEGIEM PO ZBOCZU

Kilkuset pasjonatów biegania rywalizowało w Skawinkach w Memoriale Lucka Chorążego.

E-wydanie