Wydanie nr 33 z dnia 14.08.2019

Sucha Beskidzka: ponad cztery godziny walki

PŁONĘŁA SORTOWNIA

Trwa szacowanie strat po pożarze, jaki w środę wieczorem, 7 sierpnia, wybuchł na terenie Regionalnego Zakładu Przetwarzania Odpadów w Suchej Beskidzkiej. Trwającą ponad cztery godziny walkę z żywiołem kilkudziesięciu strażaków zakończyło grubo po północy.

 


Brzeszcze:

NOŻEM W SYNA

O krok od tragedii było w ostatni lipcowy wtorek w Brzeszczach. Z wciąż niewyjaśnionych powodów mieszkanka tego miasta zraniła nożem swojego niepełnoletniego syna. Kobiecie postawiono zarzut usiłowania morderstwa.


Wadowice: znajdzie się chętny?

LECZNICA NA SPRZEDAŻ

Rada Powiatu Wadowickiego zadecydowała o sprzedaży starego szpitala. Działka z kilkoma budynkami mieści się przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach. Zanim dojdzie do ewentualnej transakcji, kilka pomieszczeń opuścić musi Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wynik meczu za kasę?

PRÓBA KORUPCJI

Nie będzie weryfikacji wyniku kończącego b-klasowe zmagania spotkania Wikliniarza Woźniki z Nadwiślanką Brzeźnica, choć prowadzący go sędziowie mieli być namawiani przez jednego z kibiców gości do poprowadzenia zawodów w określony sposób. Na tym jednak sprawa się nie kończy.


Kuków: młodzi strażacy w szrankach

TOR WYZWAŃ

Zawodnicy musieli przenosić przez przeszkody elementy sprzętu strażackiego, napełniać duże wiadra wodą przyniesioną w mniejszych wiaderkach czy skręcać elementy strażackich urządzeń. Wszystko to działo się podczas Mistrzostw Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w sporcie pożarniczym, które odbyły się w Kukowie.


Maków: strach na zebrze

WYHAMOWAĆ PIRATÓW

Gdy na odcinku drogi krajowej nr 28 między Suchą Beskidzką a centrum Makowa Podhalańskiego mijają godziny szczytu, kończy się udręka dla kierowców. Korki się rozładowują i… zaczyna się gehenna dla pieszych.


Poezja, teatr, muzyka

Z MUZAMI ZA PAN BRAT

Nie potrafi zliczyć obejrzanych spektakli teatralnych. Dawno stracił rachubę dni, tygodni, miesięcy i lat spędzonych z młodzieżą i dorosłymi na artystycznych warsztatach. Nie daje też rady zrachować, ile razy prowadził wycieczki do miejsc „tchnących kulturą”. Na artystycznych krakowskich salonach czuje się jak u siebie w domu, a serce i duszę oddał harcerstwu.

 

 

 

 

 


Jordanów się bawił

DWA DNI SZALEŃSTW

Wielowymiarowy charakter miały Dni Ziemi Jordanowskiej. Weekendowa impreza dostarczyła mnóstwa wrażeń i pomimo kaprysów pogody, ściągnęła tłumy.

 


Skawica: dziękowali za plony

WIEŃCE I… WICE

Sierpień to tradycyjny czas dożynek. Jako jedni z pierwszych za plony dziękowali rolnicy z gminy Zawoja, którzy tradycyjnie świętowali w Skawicy.

 


ROMANTYCZNIE W LANCKORONIE

Liczne koncerty, wernisaże, wystawy fotografii i spotkania poetyckie towarzyszyły tegorocznemu Festiwalowi Zakochanych „Romantyczna Lanckorona”.

E-wydanie