Wydanie nr 32 z dnia 16.08.2018

Jest akt oskarżenia

Z SĄDÓW PRZED SĄD

Sporządzając akt oskarżenia, Prokuratura Regionalna w Rzeszowie zakończyła jeden z głównych wątków śledztwa dotyczącego przywłaszczenia prawie 30 mln zł na szkodę krakowskiego Sądu Apelacyjnego. W sprawę zamieszani są dwaj niegdyś wysoko postawieni pracownicy sądów w Wadowicach i Oświęcimiu.


Grodzisko: tragedia na łowisku

OSTATNIE WĘDKOWANIE

Zatorscy policjanci wciąż ustalają okoliczności tragedii, jaka rozegrała się w Grodzisku (pow. oświęcimski). Na terenie łowiska zginął 69-letni wędkarz z Bielska-Białej.


Wadowice: kwiaty, apel i militaria

ROCZNICE Z PIKNIKIEM

Hucznie obchodzono w Wadowicach rocznicę krwawej bitwy o Leszniów oraz odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

 

 

 

 


Znów gorąco w Skawinkach

(NIE) CHCĄ KAMIENIOŁOMU

Od kilku lat jedna ze spółek stara się o uruchomienie kamieniołomu w Skawinkach. Jest to jednak kość niezgody we wsi, a zarazem przyczyna napięć między władzami gminy Lanckorona a zainteresowaną firmą. Właśnie ma miejsce kolejna tura boju o inwestycję.


Tomice: wójt jest jednak dobrej myśli

KANALIZACJA GOTOWA, BĘDZIE WOJNA?

Niedawno zakończyła się, dofinansowana ze środków unijnych, budowa prawie siedmiu kilometrów sieci kanalizacyjnej w Tomicach. Dla władz gminy to powód do zadowolenia, ale niewykluczone, że również do… starć z mieszkańcami.


Maków, Oświęcim: królował folklor

TYDZIEŃ, JAKICH MAŁO

55. edycja Tygodnia Kultury Beskidzkiej należała do najbardziej udanych z tych, które odbyły się na estradach w Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu. Impreza każdego dnia przyciągała tłumy miłośników folkloru.

 

 

 

 

 


Kęty: zasłużeni dla gminy

DRUH I TMK

Jan Kanty Christ oraz Towarzystwo Miłośników Kęt otrzymali tytuły „Zasłużonych dla Gminy Kęty”.


Lachowice: kręcili, biegali, pomagali

RAJD Z ARMATĄ

Rekordowa liczba 420 zawodników stanęła na starcie tegorocznego Podbabiogórskiego Rajdu Rowerowego i Biegu Ulicznego o Puchar Sołtysa Lachowic.

E-wydanie