Wydanie nr 32 z dnia 08.08.2019

Wadowice: kadrowy szpitalny krach

Rezydenci z odsieczą?

 

Pacjenci wadowickiego szpitala powiatowego oczekujący na operacje z niepokojem sprawdzają każdego dnia listę dyżurnych lekarzy chirurgów. W ostatnim czasie z miejscową lecznicą pożegnało się bowiem kilku specjalistów odchodząc do innych placówek bądź na emeryturę. Zatrudnienie doświadczonego chirurga graniczy obecnie z cudem, więc dyrekcja szpitala poszukuje rezydentów, chcących specjalizować się w chirurgii. Na szpitalne braki kadrowe zareagowało starostwo w Wadowicach tworząc fundusz, dzięki któremu dyrekcja szpitala będzie mogła rezydentów premiować. Młody lekarz, decydując się na pracę i kształcenie specjalistyczne w wadowickiej placówce, otrzyma dodatkowo, oprócz wynagrodzenia, 2 tys. złotych.


Maków Podhalański bez zakaźnego

Poradnia też padnie?

 

Z końcem lipca w makowskim szpitalu należącym do suskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej zlikwidowano oddział obserwacyjno-zakaźny. Zawojscy radni mają obawy, że wkrótce jego los podzieli także szpitalna poradnia specjalistyczna.


Oświęcim: smaczna i zdrowa

Kranówka na ulicach

 

W Oświęcimiu, jako pierwszej miejscowości w naszym regionie, pojawiły się uliczne studzienki. Stanęły na placu Pokoju, na rynku oraz w parku na Zasolu. Dzięki nim, tak turyści, jak i mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie korzystać z wody zdatnej do picia.

 

 

 

 


Jastrzębia: dość łatania!

Drogowy koszmar

 

Choć włodarze i urzędnicy wadowickiego starostwa deklarują, że robią co mogą, to mieszkańcom Jastrzębi stan drogi powiatowej prowadzącej do ich wioski od strony Lanckorony spędza sen z powiek. Proszą o jej gruntowny remont, a nie doraźne naprawy.

 

 

 


Przytkowiczanki w światowej elicie

Do pożaru, jak w dym!

 

56 zespołów z 26 państw wzięło udział w międzynarodowej olimpiadzie strażackiej zorganizowanej w Szwajcarii. W doborowym gronie znalazła się żeńska młodzieżowa drużyna pożarnicza z Przytkowic (foto), która spisała się znakomicie!

 

 


Skusił się za kwadrans piąta

Sum gigant

 

Aby złowić wielką rybę nie trzeba szukać szczęścia na egzotycznych wodach ani wyprawiać się na skandynawskie akweny. Wystarczy wyskoczyć do podzatorskich Rudz. O poniedziałkowym świcie (5 sierpnia) Tadeusz Wciślak z Zembrzyc złowił ogromnego (2,3 m długości) suma. W wydobyciu okazu z wody szczęśliwemu wędkarzowi pomagała żona Monika (oboje na foto).

 

 


Zawoja:

Pochwalili się

 

W pierwszą sierpniową sobotę, pomimo deszczowej pogody, w byłym Centrum Górskim Korona Ziemi w Zawoi oraz wokół niego było niezwykle gwarno. Miejscowe Babiogórskie Centrum Kultury, przy wsparciu partnerów, zorganizowało pierwszą w historii wioski imprezę Zawoja Fest. Organizatorzy postanowili pokazać wszystko czym mogą się pochwalić, czyli przywiązanie do tradycji oraz imponujące trasy rowerowe i mistrzów cyklotrialowych akrobacji (foto).

 

E-wydanie