Wydanie nr 31 z dnia 5.08.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


VOLKSWAGENEM W PLEBANIĘ

W piątek, 30 lipca, pijany kierowca dostawczego volkswagena uszkodził pojazdem ogrodzenie i elewację plebanii w Kleczy Dolnej…


Mieszkańcy są przeciw

OBWODNICA NIEZGODY

Za trzy lata, jesienią 2023 roku, ma się rozpocząć budowa brakującej części obwodnicy Wadowic. Wielu mieszkańców osiedla przylegającego do planowanej drogi nie zgadza się jednak z propozycjami przedstawionymi przez projektantów.


Zmarł aktor pochodzący z Makowa

POŻEGNANIE JANA PĘCZKA

W wieku 71 lat zmarł w ubiegłym tygodniu aktor Jan Pęczek, który pochodził z Makowa Podhalańskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gmina Brzeźnica: obronili ojcowiznę

SOKÓŁKA NIE DLA SĄSIADÓW

Starania władz Czernichowa (pow. krakowski), by odłączyć od Łączan przysiółek Sokółka, „przepadły” podczas obrad Rady Ministrów.


Zainteresowanie szczepieniami spada

KALWARIA ZAMYKA PUNKT

Chociaż liczba w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 w powiatach suskim i wadowickim nie należy do imponujących, z tygodnia na tydzień zainteresowanie ze strony mieszkańców spada. W Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowano, że od 15 sierpnia zamknięty zostanie Punkt Szczepień Powszechnych.


WIELKIE ŚCIGANIE

Ponad sto załóg samochodowych rywalizowało na terenie Makowa Podhalańskiego, Zawoi i Suchej Beskidzkiej w Valvoline Rajdzie Małopolski.


Przerzucanie zboża, przenoszenie wody w pampersie…

ZAWODY ZE ŚMIECHEM

Przez dwa dni w Łętowni trwała wyśmienita zabawa. Nie brakowało sportowej rywalizacji, dobrej muzyki i pysznego jedzenia.

 

 

 

E-wydanie