Wydanie nr 31 z dnia 01.08.2019

Maków: lekarze się starzeją, młodych nie widać

POWIKŁANIE W PRZYCHODNI

W trudnej sytuacji znajduje się makowska Miejska Przychodnia Zdrowia. Obecna kadra lekarska jest już w słusznym wieku, a znalezienie młodych medyków przypomina szukanie igły w stogu siana.

 

 

 

 

 


Miejskie apanaże pod lupą

KIESZENIE WŁADZY (2)

W aktualnym numerze „Małopolska Kronika Beskidzka” prześwietla oświadczenia majątkowe włodarzy miast powiatowych – Wadowic, Suchej Beskidzkiej i Oświęcimia. Jakim mieniem dysponowali na koniec grudnia ubiegłego roku?


Biega i pływa, by pomagać

CZŁOWIEK Z ŻELAZA

Kiedy jeździł na wózku inwalidzkim, lekarze wyrokowali, że nawet jeśli z niego zejdzie, nigdy nie będzie tak sprawny jak jego zdrowi rówieśnicy. Dziś pochodzący z Jordanowa Krzysztof Jąkała pokonuje długie dystanse na rowerze, biega w maratonach, a 28 lipca przepłynął wpław 9 kilometrów…

 

 

 


SUCHA WYGRAŁA Z MAKOWEM

Po prawie siedmiu latach i kilku zwrotach „akcji” zakończył się spór między Makowem Podhalańskim a Suchą Beskidzką, którą sąsiedzi oskarżali o stosowanie praktyk monopolowych. Poszło o wysokość stawek za odbiór nieczystości trafiających do działającej w stolicy powiatu oczyszczalni ścieków.


Historia, ekonomia, przedsiębiorczość i… Biblia

OMNIBUS Z KOJSZÓWKI

Co roku szkolne mury opuszczają tysiące uczniów. Są wśród nich tacy, za którymi nauczyciele będą „płakać”. Do takich zalicza się niewątpliwie Michał Mglej, absolwent Technikum Ekonomicznego w suskim Zespole Szkół im. W. Witosa. Kojszowianin regularnie święcił sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

 

 


Z Andrychowa na szlaki

BUSEM PRZEZ PRZEŁĘCZ? MARNE SZANSE

Rozciągające się między Andrychowem a Żywcem pasma górskie zachwycają urokiem i walorami turystycznymi. Problem w tym, że niezmotoryzowani turyści mają trudności z dotarciem na tamtejsze szlaki.


Stryszawa: dla dużych i małych

SZAŁOWA ZABAWA

W niedzielę, 28 lipca, na plac przy stryszawskiej remizie przybyło pokaźne grono mieszkańców wioski i okolicznych miejscowości. Okazją ku temu było coroczne Zbójowanie pod Jałowcem.

 

 

 

 

 

 

 


Bieńkówka:

RAZEM DLA SZCZEPANA

W Bieńkówce po raz trzeci zorganizowano rodzinny piknik charytatywny „Powrót Szczepana”. Dwudniowa impreza charytatywna upłynęła pod znakiem koncertów. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie, a strażacy umożliwili im wcielenie się w druhów.

E-wydanie