Wydanie nr 30 z dnia 30.07.2020

 

Osielec: rynny podpięte do kanalizacji?

ŚCIEKI WYPŁYWAJĄ

Mieszkańcy osiedla Zawodzie w Osielcu z niepokojem patrzą w niebo, gdy zbierają się na nim czarne chmury. Każda ulewa oznacza, że ich posesje zostaną podtopione. Co gorsza, nie przez wodę, lecz przez ścieki wydostające się z gminnej sieci kanalizacyjnej…


Więcej osób zakażonych niż ozdrowieńców

KORONAWIRUS NIE ZNIKA

Choć niektórzy zaczęli go bagatelizować, to koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. W ostatnim tygodniu w naszym regionie zakaziło się nim wiele osób. Co ważniejsze, więcej było zakażonych niż ozdrowieńców.


Najpierw sukces, potem… wpadka

POŚCIG JAK Z FILMU

Spektakularny pościg przeprowadzili we wtorek, 21 lipca, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Interwencja zakończyła się sukcesem, który niestety nieco przyćmiło nieodpowiedzialne zachowanie jednego z biorących w niej kluczowy udział policjantów.


Z Wadowic do Andrychowa za unijną kasę

KOLEJ W REMONCIE

Rozpoczęto przebudowę linii kolejowej między Wadowicami a Andrychowem. Pociągi powrócą na tory końcem grudnia.


Sąd kazał ją lepiej zbadać

SUSKA AFERA Z SOLARAMI

Choć od zakończenia wielkiego programu solarnego realizowanego w powiecie suskim minęło już niemal 6 lat, jego finał wciąż wywołuje emocje. Obecny zarząd powiatu uważa, że poprzednicy nie mieli podstaw do podpisania ugody z wykonawcą robót i wypłacenia mu ostatniej transzy. Powiadomili o tym prokuraturę, ale ta umorzyła sprawę. Jednak ostatnio Sąd Okręgowy w Krakowie uwzględnił zażalenie i nakazał prokuraturze głębsze przeanalizowanie tematu.


Południowa obwodnica Wadowic – umowa podpisana

CESARZ BUDOWAŁ SZYBCIEJ…

W wadowickim magistracie podpisano umowę na wykonanie projektu południowej obwodnicy miasta.


Spełnione marzenie jordanowskiego rajdowca

PILOT NA SZLAKU

– Od kilku lat miałem marzenie, aby wyruszyć w ponad 500-kilometrową pieszą wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim. Nigdy nie mogłem sobie na to pozwolić. Znalazłem więc pozytywną stronę aktualnej sytuacji i stwierdziłem, że nie ma na co czekać – mówi pilot rajdowy z Jordanowa Szymon Gospodarczyk.

 

 

 

E-wydanie