Wydanie nr 30 z dnia 26.07.2018

Utonęli uciekając przed ogniem…

Tragedia w Grecji

Pożary, które pustoszą Grecję nie tylko niszczą mienie. W ich wyniku życie straciło już blisko sto osób. Niestety, wśród ofiar jest dwoje mieszkańców naszego regionu, którzy ponieśli śmierć w trakcie ucieczki przed płomieniami.

 


Pacjenci wychodzą szybciej

Szpital na plusie

Zakład Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej, którego sercem jest miejscowy szpital (ZOZ prowadzi jeszcze lecznicę w Makowie Podhalańskim) podsumował kasę za ubiegłoroczną działalność. Placówka zamknęła rok solidnym zyskiem.

 


Maków Podhalański: pule dla obywateli

Budżetowe dysproporcje

Makowianie mają do rozdysponowania wyższe kwoty budżetu obywatelskiego niż w poprzednich latach, lecz jego przyszłoroczna pula dla poszczególnych części miasta wzrosła nieproporcjonalnie. Dla Makowa Dolnego przeznaczono kwotę o 80 procent większą niż na ten rok, a Maków Centrum otrzyma tylko o połowę więcej niż dostał ostatnio. Dlaczego?

 


Ryczów: mali patrioci

Biało-czerwone warsztaty

 

Takiego wakacyjnego dnia jeszcze w Ryczowie nie było. Druhowie z OSP, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz filia Gminnej Biblioteki Publicznej przygotowały z myślą o dzieciach program „Od juniora do seniora”. Dzieciaki zobaczyły, jak szyje się na maszynie polską flagę. A potem same wykonały, z patyczków i płótna, małe chorągiewki. Zrobiły ich sto – dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 


Juszczyńskie Polany: po trzecim stopniu zagrożenia

Ewakuacja harcerzy

Po tragedii, jaka latem ubiegłego roku wydarzyła się na obozie harcerskim w Suszku wprowadzono w kraju nowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa na tego rodzaju obozach. W środę, 18 lipca, doszło do ewakuacji 120 dzieci i ich 16 opiekunów z Hufca ZHP Kraków-Śródmieście oraz trzech podobozów Hufca ZHP Oświęcim, przebywających na obozie w Juszczyńskich Polanach.

 


Sucha Beskidzka: zwinny i dokładny

Czyści, aż miło

 

Od niedawna ulice i chodniki stolicy powiatu suskiego sprząta tak zwane urządzenie wielofunkcyjne (foto). Jest pracowite i sporo potrafi. Drogi i trotuary czyści zarówno na mokro, jak i sucho, no i jak trzeba, to usuwa chwasty i zbiera liście…

 

 

 

 

 

 


Kęty: spór o okręg wyborczy

Skarga kasacyjna

Już po raz drugi w krótkim odstępie czasu kęccy radni spotkali się na nadzwyczajnej sesji. Bo są zdeterminowani. Nie zgadzają się z decyzją komisarza wyborczego, który uważa, że powinny być cztery okręgi wyborcze. Opowiadają się za trzema.

 


Tomice: żywioły zniszczyły, ludzie odbudowali

Akcja bocian(y)

 

Nietypową akcję ratowniczą przeprowadzili po niedawnych ulewach strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Ruszyli na pomoc poszkodowanej przez silny wiatr i deszcz rodzinie… bocianiej.

 

 

 

 

 


 

E-wydanie