Wydanie nr 30 z dnia 25.07.2019

Muzeum papieskie: bo spóźnili się przez burzę

Nie wpuścili niepełnosprawnych

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach każdego roku odwiedzają tysiące turystów z całego świata. Sławy miejscu, gdzie na świat przyszedł papież Polak, nie przysporzyło ostatnio zachowanie się pracowników Muzeum.

 

 

 

 

 


Przewoźnik likwiduje, gminy się głowią

Koniec busów?

Na początku ubiegłego tygodnia na mieszkańców Lanckorony, a także Stryszowa, jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość, że bezpośrednia linia busowa kursująca przez te gminy do Krakowa zostanie w piątek, 19 lipca, zlikwidowana. Władzom gminy udało się przekonać przewoźnika do niepodejmowania radykalnych kroków, ale czasu na rozwiązanie problemu zostało niewiele…


Zator: zajechał drogę motocykliście

Fatalne wymuszenie

Od kilku tygodni trwa ogólnopolska kampania telewizyjna pokazująca zgubne skutki wymuszania pierwszeństwa przejazdu. Niestety, nadal wielu zmotoryzowanych popełnia to wykroczenie. Tak też było 20 lipca w Zatorze na ul. Krakowskiej.

 


Chocznia: pasażer z nożem

Atak na taksówkarza

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się nocy ze środy na czwartek, z 17 na 18 lipca, w Choczni na ul. Góralskiej. W Księżym Lesie pasażer taksówki zaatakował wiozącego go taksówkarza!


Targoszów: żołnierskie szczątki

Odnalezione po latach

Niecodziennego odkrycia dokonali na zboczach Leskowca pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej. W rejonie targoszowskiego osiedla Sadyba znaleźli szczątki żołnierza, który po zakończeniu II wojny światowej podjął walkę z władzą komunistyczną.

 

 

 


Wyprawa z fantazją

MALUCHEM NA NORDKAPP

Większość osób wybierających się na wakacyjny wyjazd szuka jak najbardziej komfortowych warunków. Tymczasem jordanowianin Wacław Bednarz i osielczanin Tomasz Klimala z namiotem w bagażniku ruszyli na wyprawę wokół Skandynawii, i to nie luksusowym samochodem, lecz… fiatem 126p.

 

 

 


To będzie najdłuższy tydzień świata!

MARATON FOLKLORU W BESKIDACH

Przez ponad tydzień nasze Beskidy staną się światową stolicą folkloru! Ulice części miast będą rozśpiewane, roztańczone i rozbawione. Tydzień Kultury Beskidzkiej w tym roku będzie miał już 56. edycję, a potrwa od 26 lipca do 4 sierpnia.

 

 

 


W wadowickim parku

SZACHY Z MISTRZEM

Międzynarodowy Dzień Szachów w Wadowicach obchodzono w Parku Miejskim, gdzie przy czarno-białych polach starło się kilkudziesięcioro pasjonatów królewskiej gry.

 

 

 


W mistrzostwach Polski

OSADA NA PODIUM

W kajakarskich mistrzostwach Polski młodzików w Poznaniu zawodniczki z Łączan odniosły nie lada sukces. Wywalczyły tytuł wicemistrzyń Polski!

E-wydanie