Wydanie nr 3 z dnia 20.01.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pirat-amant * Pożary w Kalwarii i Rzykach Praciakach

DWA RAZY ŚMIERĆ

Za nami wyjątkowo niespokojny tydzień. Na drogach szaleli (również pijani) kierowcy, nie próżnował czerwony kur, we znaki dała się zima.


Ksiądz Natanek chce stworzyć straż pożarną…

JEDNOSTKA W PUSTELNI?

Kontrowersyjny i suspendowany przez Kościół (pozbawiony prawa pełnienia funkcji) ksiądz Piotr Natanek zapowiada założenie… własnej jednostki strażackiej w Pustelni Niepokolanów w Grzechyni!


Sucha Beskidzka: burmistrz zapowiada kontrole śmieciowe

LITOŚCI NIE BĘDZIE

Burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt zapowiada jeszcze większe uszczelnienie systemu opłat za odbiór odpadów komunalnych w mieście. Oznacza to sprawdzanie, ile osób zgłosiło deklaracje i płaci za śmieci.


Gmina Budzów: pomysł na profilaktykę

W CZASIE ZIMY DZIECI SIĘ NUDZĄ

Czy sale gimnastyczne w szkołach gminy Budzów zostaną w czasie wolnym udostępnione dla dzieci i młodzieży? Z postulatem takim wystąpił wiceprzewodniczący Rady Gminy Piotr Grych.


Maków: budują centrum kultury

KIEDY OTWARCIE?

Władze gminy makowskiej planują w czwartym kwartale tego roku zakończenie budowy Podbabiogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Jodłowej w Makowie Podhalańskim.


Koronawirus nie przeszkodził

NA PĄTNICZYM SZLAKU

Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej w 2021 roku odwiedziło ponad milion pielgrzymów. To trzykrotnie więcej niż rok wcześniej, gdy świat walczył z pierwszą falą pandemii Covid-19.


Strażacy w siódmym niebie…

NOWE AUTA W REMIZACH

W siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach uroczyście przekazano strażakom z pięciu jednostek klucze do nowych aut.


Patent Kęczanina…

EKSCYTUJĄCE WIDOWISKO

Drugoligowi siatkarze znad Soły są bezlitośni dla drużyn z podium. Tydzień po wygranej na parkiecie liderów w Jaworznie, zespół Kęczanina pokonał wiceliderów z Andrychowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Laurki dla babci i dziadka

STRAGAN W BAJCE

W ekspresowym tempie dzieci z Przedszkola Bajka przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni przygotowały przedstawienie i prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka.

 

 

E-wydanie