Wydanie nr 29 z dnia 18.07.2019

Brzeszcze: było groźnie

Wypadek w kopalni

Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn poważnego wypadku, do którego doszło w niedzielę, 14 lipca nad ranem, w kopalni w Brzeszczach. Na szczęście nikt nie ucierpiał.


Woźniki: bo karty zaginęły…

Powtórka z wyborów

Mieszkańców części Woźnik czekają ponowne wybory do Rady Gminy Tomice. Wszystko przez dziwną sytuację, do której doszło w obwodowej komisji wyborczej w tej wsi, gdzie „wyparowało” czternaście kart do głosowania.

 

 

 

 


Kalwaria: będzie placówka dla niepełnosprawnych

Jest dotacja!

W Kalwarii Zebrzydowskiej powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy, będący ośrodkiem wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Władze miasta pozyskały na ten cel milion złotych dotacji.


Brzeźnica: brudne pieniądze się pierze, czyli…

Organista z kasą

Do niedawna mieszkańcy Brzeźnicy znali Michała Pasierbka głównie jako organistę w miejscowym kościele. Teraz już wiedzą, że muzyk ma drugą pasję, którą jest zbieranie… pieniędzy. A konkretnie – historycznych banknotów i monet. Niedawno jego kolekcja po raz pierwszy ujrzała światło dzienne.


Nieźle, maturzyści!

Wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości nie odbiegają zbytnio od rezultatów osiąganych przez zdających w ostatnich latach. Na tle rówieśników, podbeskidzcy maturzyści prezentują się więcej niż dobrze, zaś w kilku szkołach wyraźnie wybijają się ponad przeciętność.


Sidzina:

Niech młody wie!

„Czar smaków i czasów minionych” – pod takim hasłem Skansen w Sidzinie-Muzeum Kultury Ludowej wraz z miejscowym Stowarzyszeniem Gospodyń Sidzinianki zorganizował rodzinny piknik, który był okazją do przypomnienia sobie, jak dawniej wyglądało życie na wsi.

 

 


Wyścig wyzwań

Z kapryśną pogodą i morderczymi etapami musieli radzić sobie uczestnicy czwartej edycji wyścigu kolarskiego Gwiazda Południa, który odbył się na terenie gmin Stryszawa i Maków Podhalański.
E-wydanie