Wydanie nr 28 z dnia 16.07.2020

 

Zamknięta suska chirurgia, śmierć w gminie Andrychów

KORONAWIRUS ZNÓW GROŹNY

Po kilku spokojniejszych tygodniach ponownie dał o sobie znać w naszym regionie koronawirus. Głównie w powiecie wadowickim, gdzie wzrosła liczba zakażonych, a jedna osoba straciła przez niego życie. W Suchej Beskidzkiej zamknięto Oddział Chirurgiczny miejscowego szpitala.


Pandemia zablokowała pomnik

ZEBRZYDOWSKI MUSI POCZEKAĆ

W krakowskiej pracowni rzeźbiarskiej profesora Karola Badyny trwają ostatnie prace przy pomniku Mikołaja Zebrzydowskiego. Z powodu trwającej pandemii, odsłonięcie posągu na kalwaryjskim Rynku z czerwca zostało przesunięte na koniec lata.

 

 

 

 

 

 

 

 


Po ponad trzech latach

SALOMONOWY WYROK?

Po niemal 3,5 roku Sąd Rejonowy w Oświęcimiu wydał wyrok w sprawie głośnego wypadku w Oświęcimiu, w którym ucierpiała ówczesna premier Beata Szydło. Temida zdecydowała się warunkowo umorzyć sprawę wobec oskarżonego Sebastiana Kościelnika, ale jednocześnie uznała, że popełnił on błąd, który przyczynił się do wypadku.


Frydrychowice: ma dla kogo żyć

CÓRKA JEJ POTRZEBUJE

Świat 36-letniej mieszkanki Frydrychowic Eweliny Baklarz wywrócił się do góry nogami na początku marca. Z dnia na dzień to co z pozoru ważne, stało się nic niewarte. Rozpoczęła się dla niej bowiem walka o życie.

 

 

 

 


Zawoja Przysłop: Iskra w dobie epidemii

POSTAWILI NA INTERNET

Prężnie działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawoi Przysłopiu Młodzieżowa Świetlica Strażacka „Iskra” nie zawiesiła działalności nawet w czasie pandemii koronawirusa. Wręcz przeciwnie.

 

 

 

 

 


Polski papież zostanie patronem Kalwarii

WATYKAN DAŁ ZGODĘ

To już przesądzone: wyniesiony na ołtarze Jan Paweł II wkrótce zostanie patronem Kalwarii Zebrzydowskiej. Ostatnim krokiem ku temu było uzyskanie zgody od stolicy apostolskiej. Gmina właśnie ją otrzymała.


Jedyny taki kierunek w kraju

200 TYSIĘCY NA JEŹDŹCÓW

Spory zastrzyk gotówki otrzymało suskie starostwo. W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego starosta Józef Bałos podpisał umowę pozyskania 200 tys. zł na prowadzenie w Zespole Szkół im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie oddziałów eksperymentalnego kierunku technik jeździectwa.

 

 


Gdy Skawa zmieniła bieg

WOJNA NA CHŁOPSKI ORĘŻ

Wijąca się między beskidzkimi szczytami Skawa wielokrotnie w historii zmieniała koryto. Bystry nurt żłobiąc nowe łożysko niszczył lasy, pola uprawne, drogi, budynki. Końcem XVII wieku kapryśna rzeka doprowadziła nawet do wojny między sąsiadami…

E-wydanie