Wydanie nr 28 z dnia 12.07.2018 r.

Wytropiony przez „Dagmarę”

PEDOFIL Z ZATORA

3 lipca chrzanowscy policjanci zdemaskowali pedofila. Okazał się nim 28-letni zatorzanin, który został ujęty dzięki akcji prowadzonej przez wrocławianina, rutynowo tropiącego tego rodzaju przestępców.


Jordanów: roszada w urzędzie

SKARBNICZKA ODCHODZI

Jordanowscy radni odwołali skarbniczkę miasta, gdyż zajmująca to stanowisko Grażyna Pałach postanowiła przejść na emeryturę. Popracuje jeszcze tylko do 27 lipca.

 

 

 


Wadowice: nadal im nie po drodze (integracyjnej)

BDI WCIĄŻ DZIELI

Budowa ekspresowej drogi mającej połączyć Bielsko-Białą z Głogoczowem od kilkunastu lat budzi gorące dyskusje i spory szczególnie wśród mieszkańców osiedli, przez które wytyczono czterojezdniowy trakt. Spierają się również samorządowcy.


Jaroszowice: rowerem lub pieszo nad Skawą

TURYSTYCZNY HIT

U progu wakacji w Jaroszowicach przekazano do użytkowania 1,5-kilometrową ścieżkę rowerową. Prowadzi brzegiem Skawy od jaroszowickiego mostu do potoku Ponikiewka.

 

 

 


Solarna ugoda znów pod lupą

UMORZONE I… WZNOWIONE

Wraca sprawa podpisania przez członków poprzedniego Zarządu Powiatu Suskiego ugody z firmą Solver, na mocy której wypłacono jej 1,9 mln zł. Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej postanowiła na nowo podjąć śledztwo.


Zawoja: dla chorego Krystiana

ZBÓJOWALI I GRALI

W niedzielne popołudnie, 8 lipca, na stadionie w Zawoi odbył się mecz, w którym reprezentacja gminy zmierzyła się z TVP3 Kraków. Wynik nie miał jednak najmniejszego znaczenia.

 

 

 

 

 


Lingwiści z Toporzyska

GIMNAZJALIŚCI WYPUNKTOWANI

Tuż przed wakacjami uczniowie klas trzecich gimnazjów otrzymali wyniki egzaminów pisanych końcem kwietnia. Jak wypadła młodzież z Podbeskidzia?


Atrakcyjny Andrychów

ZABAWA Z PRZEKĄSKAMI

Sobotnie i niedzielne (7-8 lipca) popołudnia, a także wieczory na placu Mickiewicza w Andrychowie zarezerwowane były na imprezy związane z dniami tego miasta.

 

 

 


Gmina kalwaryjska: zadecydowały karne

SOSNOWIANKA GÓRĄ

Piłkarskie drużyny z gminy kalwaryjskiej od lat rozpoczynają przygotowania do jesiennego ligowego sezonu turniejem o puchar burmistrza miasta. W tegorocznej edycji do walki stanęło siedem zespołów.

 

 

E-wydanie