Wydanie nr 27 z dnia 9.07.2020

 

Przerażające odkrycie

KOŚCI W RZECE

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy powiatowej ustalają okoliczności, w jakich w korycie Soły znalazły się kości, i to prawdopodobnie ludzkie!


Mieszkańcy Nowej Wsi murem za proboszczem

BUNT W PARAFII

Biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel zarządził ostatnio przenosiny niektórych proboszczów. Decyzja hierarchy nie spodobała się mieszkańcom Nowej Wsi, którzy postanowili bronić gospodarza swojej parafii. Chcą, by biskup wycofał się z podjętej decyzji.


Odmrażanie basenów

LIMIT W WODZIE

Amatorzy rekreacji w wodzie nie mają powodów do zadowolenia. Mimo że większość pływalni na Podbeskidziu jest bądź niebawem będzie czynna, miejsca w wodzie nie wystarczy dla wszystkich.


Powiat suski zdrowieje, w innych różnie, ale…

JEST CORAZ LEPIEJ

Z tygodnia na tydzień stabilizuje się sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie, choć wciąż odnotowywane są nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Są one jednak pojedyncze, a za to w powiecie suskim niekiedy wręcz lawinowo przybywa ozdrowieńców.


SARA POTRZEBUJE POMOCY

Los nie oszczędzał 16-letniej dziś Sary Maciążki. W niedzielę, 21 czerwca, ponownie okazał się dla niej okrutny. Nastolatka w wyniku wypadku samochodowego doznała bardzo rozległych obrażeń. Przed makowianką długa i kosztowana walka o odzyskanie sprawności.


Choć minister przyznał pieniądze na obwodnicę Makowa

SZYBKO NIE POWSTANIE

W sobotę, 20 czerwca, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał na makowskim rynku dokument zatwierdzający finansowanie budowy obwodnicy tego miasta. Nie oznacza to jednak, że droga powstanie w tym czy przyszłym roku.


Powiat suski z wielką dotacją

OSUWISKO PRZESTANIE DOKUCZAĆ

Od kilku miesięcy nieprzejezdna jest droga powiatowa łącząca Osielec z Łętownią, która niedawno została uszkodzona przez osuwisko. Zgodnie z planami ma zostać odbudowana jeszcze w tym roku. Powiat suski otrzymał właśnie na ten cel ogromną dotację.


Proponował zbliżenie nastolatce

OSKARŻONY WIKARIUSZ

Dwa lata pozbawienia wolności grożą 32-letniemu byłemu już wikaremu w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu nie poprzestała na postawieniu mu zarzutów. W ostatnich dniach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko duchownemu, który w jej ocenie dopuścił się do nakłaniania nastolatki do obcowania płciowego.


Główny Szlak Beskidzki w 4,5 doby!

REKORD NA URODZINY!

Znakomity prezent na 31 urodziny zrobił sobie skawicki ultramaratończyk Roman Ficek. W niespełna 4,5 doby przebył liczący około 520 km Główny Szlak Beskidzki, ustanawiając absolutny rekord trasy.

 

 

 

 

 

 

 

 


W Wadowickim Uniwersytecie Dzieci

STUDENCI NA MEDAL

Obostrzenia związane z pandemią nie przeszkodziły studentom Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci w obronie prac licencjackich i magisterskich.

 

 

E-wydanie