Wydanie nr 27 z dnia 7.07.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Poparzony mężczyzna nie przeżył * Podtopienia w Kalwarii

AWARYJNE LĄDOWANIE

Niestety, w ubiegłym tygodniu zmarł 35-latek, który doznał bardzo poważnych poparzeń podczas pożaru mieszkania w Tomicach. Natomiast na torach w Wadowicach zginął młody mężczyzna.


STAROSTWO PRZEJMUJE DPS: PROCEDURY I… PROBLEMY

Trwają przygotowania i procedury w sprawie przejęcia prowadzenia Domu Społecznego w Jordanowie przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.


W WADOWICACH BEZ PORODÓW

Szpital Powiatowy w Wadowicach od 4 lipca wstrzymał przyjmowanie pacjentek wymagających hospitalizacji związanej z patologią ciąży lub porodem. A 15 lipca zamknięty zostanie Oddział Ginekologiczno-Położniczy wraz z Blokiem Porodowym oraz Oddziałem Noworodków.


USŁUGI ZAMIAST PRZEMYSŁU

Zgodnie z ludową maksymą – lepsze deko handlu niż kilo roboty – wadowiccy samorządowcy przekwalifikowali w mieście tereny przemysłowe na handlowe i mieszkalno-usługowe.


PO PASZPORTY DO SUCHEJ!

W styczniu 2023 roku w Suchej Beskidzkiej otwarty ma zostać Terenowy Punkt Paszportowy. Przed laty taki punkt funkcjonował w Suchej Beskidzkiej. Jednak potem zdecydowano, że punkty będą w Krakowie oraz byłych miastach wojewódzkich, jak Nowy Sącz i Tarnów.


DUŻE RODZINY I JOSZKO BRODA

W pierwszych dniach lipca Wadowice były gospodarzem tegorocznego, zorganizowanego po raz dziesiąty Zjazdu Dużych Rodzin.


Wystarczyły dwa gole

STOLARZE W MAŁOPOLSKIEJ ELICIE!

Po ostatnim gwizdku stadion Kalwarianki eksplodował radością. Wiwatom towarzyszyły łzy szczęścia, szampan (bezalkoholowy) lał się strumieniami, a kolorowe race konkurowały z błyskawicami nad niedalekimi Beskidami.

 

 

 

 

E-wydanie