Wydanie nr 27 z dnia 05.07.2018

Kalwaryjskie obrady: natarli na burmistrza

ABSOLUTORIUM PO TRZECH GODZINACH

Na ostatniej sesji przed wakacyjną przerwą spotkali się radni gminy Kalwaria Zebrzydowska. Jednym z pierwszych i głównych punktów porządku obrad było udzielenie absolutorium burmistrzowi Augustynowi Ormantemu.

 

 

 


Stawki (niemal) zatwierdzone

ILE ZA WODĘ?

Większość przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, zakładów komunalnych i gmin zdołało zatwierdzić w Wodach Polskich wysokość stawek za wodę. W kilku przypadkach pojawiły się jednak trudności.


Andrychów, Kęty:

BLIŻEJ ZGODY

Wszystko wskazuje na to, że trwający od niemal dwóch lat spór między władzami Andrychowa a Kęt dobiega częściowo końca. Oba samorządy spierały się o Międzygminny Zakład Komunikacyjny, którego wraz z gminą Porąbka są udziałowcami.

 

 


Jordanów: to nie takie fiku-miku i przystanek przy szpitaliku

NIECHĘĆ CZY NIEUDOLNOŚĆ?

Wielu mieszkańcom Jordanowa trudno zrozumieć, dlaczego nie mogą się doprosić o utworzenie zwykłego przystanku autobusowego – przy tzw. „szpitaliku”. Co na to burmistrz Iwona Bilska?


Sucha: pobili, bo miał smycz

KIBOLSKA „AKCJA”

23 czerwca policjanci zostali wezwani do jednego z lokali gastronomicznych w Suchej Beskidzkiej, w którym miało dojść do szarpaniny między klientami. Okazało się, że zajście było dużo poważniejsze.


Huczne Dni Ziemi Makowskiej

FONTANNA Z HAFCIARKĄ

Na przekór pogodzie, przez dwa dni hucznie świętowano Dni Ziemi Makowskiej. Tegoroczna impreza miała wyjątkowy charakter, gdyż wpisała się w obchody 640-lecia istnienia miasta.

 

 

 


Wadowice: pieśni, tańce i… flaczki

ROMSKIE TALENTY

Nie tylko wadowiczanie, ale i wielu turystów oczekujących na wejście do papieskiego muzeum w Wadowicach, zaciekawionych dźwiękami orientalnej muzyki, zaglądało na niewielki placyk w pobliżu rynku. Było warto!

 

 

 


MKS Andrychów: ruch w obie strony

POŻEGNANIA I POWROTY

Pierwszym efektem przegranej niedawno batalii o I ligę była zmiana trenera andrychowskiej drużyny siatkarzy. W ekipie doszło też do zmian kadrowych, ale trzon teamu nie zmienił się.

E-wydanie