Wydanie nr 26 z dnia 30.06.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bohater z Tomic * Włamanie po dwie butelki wódki * Oszukana na 50 tysięcy

ŚMIERĆ W POŻARZE I UTONIĘCIE

Ostatni tydzień przyniósł niestety dwie ofiary śmiertelne w powiecie suskim. Jeden mężczyzna zginął w pożarze w Stryszawie, a drugi utonął w potoku Paleczka w Budzowie.


Starosta suski rozwiązuje umowę z zakonnicami

PRZEJMOWANIE DPS-u

Jest oficjalna decyzja Zarządu Powiatu Suskiego o rozwiązaniu umowy na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie przez Zgromadzenie Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny Sióstr Prezentek.


Gmina Budzów: ostra krytyka wiceprzewodniczącego

PO CO TĘŻNIA, SKORO MAMY LASY?

Wraca sprawa budowy tężni solankowej w centrum Budzowa. Suchej nitki na pomyśle nie zostawia wiceprzewodniczący Rady Gminy Budzów Piotr Grych. Stwierdził, że to nie tylko głupi pomysł, ale i marnotrawienie pieniędzy. Mimo to wójt Jan Najdek zapowiedział, że ogłosi przetarg na budowę tężni.


MURY DO GÓRY…

Ponad 32 miliony złotych pochłonie podwyższenie o dwie kondygnacje Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Połowę zapłaci wadowickie starostwo.


KONIEC PARTNERSTWA?

Czy gmina Maków Podhalański zawiesi współpracę partnerską z węgierską gminą Mezőtúr? To propozycja jednego z radnych miejskich Zbigniewa Bacha. Miałoby to być odpowiedzią makowskiego samorządu na prezentowane stanowisko Węgier w sprawie napaści Rosji na Ukrainę.


WAKACJE UCHODŹCÓW

Zanim uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy odebrali świadectwa i udali się na wakacje, zadbali o letni wypoczynek rówieśników z objętej wojną Ukrainy.


Nowe boisko do siatkówki plażowej w Inwałdzie

ARENA JAK MARZENIE

Mini ZOO w Inwałdzie wzbogaciło się o efektowne boisko do siatkówki plażowej.


ŚPIEWALI, GRALI, GADALI

Aż 59 wykonawców zaprezentowało się na scenie podczas Podbabiogórskich Posiadów, które odbyły się w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi.


GOŚCINNI POZA TOREM

W ostatnią niedzielę czerwca kanał wodny łączący Łączany ze Skawiną zaroił się od kajaków.


TO JUŻ LATO!

W pierwszy weekend lata w wielu podbeskidzkich miejscowościach bawiono się na imprezach pod gołym niebem.


Konstruowali zamki, miasta, osiedla

KLOCKI LEGO TO NIE ZABAWA

Zadanie nie było łatwe. Z kilkuset klocków należało zbudować wymyśloną przez siebie konstrukcję. W Wiejskim Domu Kultury w Kozińcu po raz drugi przeprowadzono Gminny Konkurs Lego Junior.

 

 

 

 

E-wydanie