Wydanie nr 26 z dnia 2.07.2020

Duda zdeklasował rywali

TŁUMY PRZY URNACH

Zdecydowanym zwycięstwem Andrzeja Dudy zakończyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. W naszym regionie urzędująca głowa państwa uzyskała jeszcze lepszy wynik niż w skali całego kraju.

 

 

 

 

 

 


Przybywa ozdrowieńców, nowych zakażonych niewielu

KORONAWIRUS WRESZCIE ODPUSZCZA?

Po kilku trudnych tygodniach sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie, a w szczególności w powiecie suskim, uległa znacznej poprawie.


Interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich

SANEPID UMORZYŁ

Surowa kara groziła 18-letniemu wadowiczaninowi oraz dwóm jego kolegom, którzy w wielkanocną niedzielę wybrali się na rowerową przejażdżkę po miejskich bulwarach i zostali zatrzymani przez policjantów. Ostatecznie służby sanitarne odstąpiły od jej wymierzenia.


Samowole księdza Natanka (cd.)

GRZECHYŃSKA SEKTA?

Ksiądz Piotr Natanek, na którego kuria nałożyła karę suspensy (zakaz sprawowania czynności kapłańskich), za nic ma wytyczne przełożonych, którzy oficjalnie już mówią o powstaniu… sekty! A najbliżsi zwolenników ks. Natanka wręcz się o nich boją.

 

 

 


Polityczne iskrzenie w Oświęcimiu

OTWARTA WYMIANA… LISTÓW

W Oświęcimiu od dłuższego czasu iskrzy pomiędzy prezydentem tego miasta a będącymi w opozycji radnymi Prawa i Sprawiedliwości. Teraz powodem do uszczypliwości były obchody 80. rocznicy pierwszego masowego transportu Polaków do byłego obozu Auschwitz-Birkenau.


Detektyw na tropie

PIRAMIDY NAD SKAWĄ

Znany detektyw i celebryta Krzysztof Rutkowski twierdzi, że Wadowice są kolebką piramid finansowych na wielką skalę.

 

 

 

 

 

 

 

 


Grunt silnie nasączony może się osuwać

WZROSŁO ZAGROŻENIE

Po długotrwałych i intensywnych opadach deszczu wzrosło zagrożenie osuwiskowe. Można się spodziewać uaktywnienia istniejących i powstania nowych osuwisk.


Czas przeprowadzek w diecezji bielsko-żywieckiej

KSIĘŻA NA WALIZKACH

Przełom czerwca i lipca dla wielu księży oznacza konieczność pakowania się, ale nie w związku z wyjazdem na urlop, lecz z uwagi na przeprowadzkę będącą pokłosiem przeniesienia do innej parafii. Biskup diecezji bielsko-żywieckiej ogłosił już, jakich roszad dokonał.


Baczyn: powstaje kryty zbiornik

TO NIE BASEN

Mylił się ten, kto pomyślał, że w Baczynie w bezpośrednim sąsiedztwie boiska wielofunkcyjnego i siłowni plenerowej powstaje basen. Owszem, gmina buduje tam zbiornik na wodę, ale…


Odmrożone śluby i wesela

NOWY TERMIN NA WAGĘ ZŁOTA

Trzymiesięczne zamrożenie to był koszmar dla branży weselnej. Straty ponieśli nowożeńcy, często przesuwając terminy, ale także wszyscy ci, którzy pracują w tym sektorze. – Praktycznie wszystko zostało przeniesione. Nawet na 2022 rok – opowiada jeden ze ślubnych fotografów z naszego regionu.


Skawinki: zgoda buduje i…

DZWONEK ODZYSKAŁ BLASK

Dzięki współpracy i zaangażowaniu mieszkańców Skawinek oraz stowarzyszeń, organizacji i parafii działających na terenie gminy Lanckorona udało się odrestaurować i przywrócić funkcjonalność urokliwej, zabytkowej kapliczce Dzwonek.

 

 

 

 

 

 

 

 

E-wydanie