Wydanie nr 25 z dnia 25.06.2020

Maków: po potężnej kraksie na krajówce

ŚMIERĆ 18-LATKA

Dramat rozegrał się w niedzielny późny wieczór, 21 czerwca, w Makowie Podhalańskim na ulicy Wolności, będącej częścią drogi krajowej 28. Doszło na niej do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W kraksie ucierpiało aż siedem osób. Jednej z nich nie udało się ocalić życia.


Przybywa ozdrowieńców, ale i zakażonych

KORONAWIRUSOWA NIEPEWNOŚĆ

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. Niestety, w naszym regionie wciąż pojawiają się nowi zakażeni, a szósta osoba straciła przez niego życie. Coraz więcej osób stara się jednak żyć normalnie, zachowując przy tym ostrożność. Podobnie postępują władze gmin.


Basen w Suchej po Nowym Roku?

STRACH MUSI MINĄĆ

Choć pływalnie zostały „odmrożone”, suski basen na razie nie wznowi działalności. Tak przynajmniej wynika ze słów burmistrza Suchej Stanisława Lichosyta.


Klecza: aż śmierć zbierze żniwo?

ZEBRA NIEZGODY

Niespełna stumetrowy odcinek drogi w centrum Kleczy Dolnej do bezpiecznych miejsc nie należy. Stłuczki, auta w rowie, pisk opon gwałtownie hamujących pojazdów i przekleństwa zdenerwowanych kierowców są częstą „atrakcją”. Ale zarządca drogi problemu nie widzi.


Tym razem już nie w tajemnicy

POŻEGNANY DRUGI RAZ

Niecodzienna uroczystość pogrzebowa miała miejsce niedawno w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim, a następnie na pobliskim cmentarzu parafialnym. Z honorami pożegnano Stanisława Barcika, 18-letniego partyzanta antykomunistycznego podziemia, który zginął w 1946 roku.

 

 


Jordanów: w tym roku mieszkańcy nie zadecydują

WIRUS ZATRZYMAŁ BUDŻET

Jordanów jest jednym z tych miast, którego mieszkańcy rokrocznie dysponują budżetem obywatelskim i w drodze głosowania decydują, na jaki cel przeznaczyć zapisane w nim środki. W tym roku nie podejmą jednak takiej decyzji.


Więźniowie ukrywali je przed katami

UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE

Około 200 historycznych obiektów znaleziono w trakcie przygotowywania nowej wystawy w bloku nr 17 byłego obozu Auschwitz I. W przewodzie kominowym natrafiono na fragmenty sztućców, a także metalowego drutu i gwoździ.

 

 

 


Wadowice: powiat chce kupić część kamienicy z działką

DOBRY INTERES?

Powiat wadowicki kupi od wadowickiej gminy część kamienicy i działkę w centrum miasta. Oponenci twierdzą, że nie jest to dla powiatu zyskowne przedsięwzięcie.

 

E-wydanie