Wydanie nr 25 z dnia 23.06.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jordanów: echa po aferze

ZAKONNICE REZYGNUJĄ Z DPS-u

Po tym, jak sprawa Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie przybrała wymiar ogólnopolski, urzędnicy zaczęli działać błyskawicznie. Jak się okazuje, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej przejmuje prowadzenie placówki od Zgromadzenia Sióstr Prezentek.


Kolejne wypadki traktorzystów * Łękawica: potężny pożar stolarni

ZABÓJCA ZE STRONIA ZATRZYMANY

Mieszkańcy Stronia i okolic żyją tą tragedią od ponad tygodnia. Teraz policja oficjalnie potwierdza, że 62-latek z tej wioski został zamordowany. Co więcej, kryminalni już po kilku dniach ujęli podejrzanego o zabójstwo, którym jest 72-latek z gminy Kalwaria Zebrzydowska.


Zachełmna: gmina kupiła, ale są braki

ZAKOSILI WĘGIEL?

Wśród części mieszkańców gminy Budzów pojawiły się pogłoski, że z remizy OSP Zachełmna „wyparował” węgiel, który zakupił Urząd Gminy Budzów. Wśród miejscowych sprawę już określono jako „aferę węglową”. Jak się okazuje, zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.


Można się wypowiedzieć

SPORY O CISZĘ

Od dnia napełnienia wodą Jeziora Mucharskiego trwa spór między wypoczywającymi nad jedynym dużym akwenem w powiecie wadowickim. Miłośnicy ciszy mają za złe właścicielom skuterów wodnych i szybkich motorówek, że nie tylko hałasują, ale również wzburzają wodę, utrudniając pływanie kajakarzom i żeglarzom. Zaś pasjonaci dużych prędkości odpierają ataki twierdząc, że pędząc po jeziorze wzburzają taflę wody, co znacznie ogranicza ilość glonów (sinic) w wodzie, co ma szczególne znacznie podczas upalnego lata.


MALARZ, POETA…

W wieku 90 lat zmarł Kazimierz Jończy. Mimo że znaczą część dorosłego życia spędził pracując w Wytwórni Silników Wysokoprężnych Andoria, mieszkańcy Andrychowa znali go przede wszystkim jako malarza i poetę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wadowice mają tężnię

KURACJA PRZY LIPOWEJ

Początkiem czerwca w Wadowicach, obok skrzyżowania ulic Topolowej i Lipowej, w pobliżu Parku Miejskiego, uruchomiono tężnię. Inwestycja powstała na działce gminnej w miejscu dzikiego wysypiska śmieci.

 

 

 

E-wydanie