Wydanie nr 25 z dnia 21.06.2018

Wyniki egzaminów gimnazjalistów – samorządowcom też należy się pochwała

Powyżej średniej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna udostępniła wyniki kwietniowych egzaminów uczniów trzecich klas wygaszanych gimnazjów. Na tle statystycznych rówieśników z kraju gimnazjaliści-trzecioklasiści z naszego regionu prezentują się… więcej niż dobrze! Wystawia to także laurkę samorządowcom, bowiem egzaminacyjny rezultat, to również efekt opieki, jaką samorządy otaczają prowadzone przez siebie szkoły.


Gierałtowice: dęby i tablice

11 szkolnych dekad!

W Gierałtowicach świętowano 110. rocznicę istnienia szkoły i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed placówką posadzono osiem małych, pamiątkowych dębów. Każde drzewko dedykowane jest jednemu z bohaterów I i II wojny światowej pochodzących z Gierałtowic lub sąsiednich Gierałtowiczek. Zaświadczają o tym tabliczki przy każdym dębie oraz tablica na ścianie szkoły. Wewnątrz budynku również odsłonięto tablicę z nazwiskami osób z lokalnego środowiska, które walczyły w obu wojnach oraz były represjonowane przez hitlerowski reżim.

Foto: Chlubą gierałtowickiej placówki jest funkcjonalna sala sportowa, w której odbyła się część uroczystości.


Andrychów: wkrótce już nie pod chmurką

Dach dla czternastu

Czternaście małych autobusów zakupionych w ubiegłym roku przez gminę Andrychów nie będzie stało już pod chmurką. W bazie przy ul. Batorego powstają garaże. W tym celu remontowana jest, ostatnia niewykorzystywana, okazała hala Zakładu Gospodarki Komunalnej (foto).

 


Bęczyn: nie tylko dzieci zachwycone…

Galeria na płocie

Jedyna w swoim rodzaju galeria sztuki powstała w Bęczynie. Przy akompaniamencie ptasich treli i kumkania żab podziwia się w niej obrazy wyeksponowane na płocie. A tuż za nim – ostoja dzikiej przyrody. Jest tam pełna polnych kwiatów łąka z kępami drzew i krzewów, a wśród zieleni kryją się cztery stawy. Jako pierwsze na artystycznym płocie zawisły portrety sów, autorstwa członkiń miejscowej Pracowni Twórczej BĘ202.


Milionowy zwiedzający w papieskim muzeum

Oblężenie trwa

Świątek czy piątek – kamienicę przy ul. Kościelnej w Wadowicach, gdzie mieści się Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, odwiedza mnóstwo osób. Na początku czerwca jego próg przekroczył milionowy gość.


Sucha Beskidzka: asy nie tylko w gaszeniu

Królowie Małopolski

Na terenie powiatu wielickiego rozegrano mistrzostwa jednostek ratowniczo-gaśniczych województwa małopolskiego. Druhowie z 20 ekip musieli wykazać się nie tylko umiejętnością gaszenia pożarów. Czekały na nich różne, skomplikowane zadania, wymagające rozległej wiedzy i wszechstronnych umiejętności. Najlepiej poradzili sobie z nimi reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej (na foto – mistrzowie z dowództwem jednostki)!


Niecodzienny uciekinier na ulicach 40-tysięcznego miasta

Mućka dała nogę

Nietypowy pościg przeprowadzili niedawno oświęcimscy policjanci. Dezerterka, którą chcieli dopaść była uzbrojona w rogi. Jej młody wiek sprawił jednak, że straciła orientację i dała się zapędzić w… kozi róg.

 

 

 

 


Kalwaria Zebrzydowska: nowe piętro, kuchnia, jadalnia, poliuretan

Dopieszczanie stadionu

Po zakończonej w kwietniu modernizacji wnętrza pawilonu, obiekt sportowy na stadionie Kalwarianki stał się najnowocześniejszy w regionie. Ale na tym się nie skończy!

Foto: Jedną z inwestycji na Kalwariance będzie dobudowanie piętra pawilonu.

E-wydanie