Wydanie nr 24 z dnia 18.06.2020

Suski szpital otwiera oddziały, gminy zamrażają sport

WIRUS NIE CHCE USTĄPIĆ

Minął kwartał od ogłoszenia w Polsce zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego pandemią koronawirusa. W naszym regionie nowe przypadki znów zaczęły pojawiać się w powiatach wadowickim i oświęcimskim. W suskim zakażonych również przybywa, ale już nie tak gwałtownie jak kilkanaście dni temu.


Chocznia: prokurator nie ujawnia szczegółów, ale potwierdza:

DOSZŁO DO GWAŁTU

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach bardzo oszczędnie wypowiada się na temat dramatycznych wydarzeń jakie w piątek, 5 czerwca, rozegrały się w Choczni. Potwierdza jednak, że doszło do gwałtu.


Naprawa: robota wykonana, ale niezapłacona

BUDOWLAŃCY BLOKUJĄ ZAKOPIANKĘ

W Naprawie doszło ostatnio do blokady drogi krajowej nr 7. Pikietę zorganizowali przedstawiciele firm, które jako podwykonawcy pracowały przy budowie odcinka z Naprawy do Lubnia. Domagają się wypłaty pieniędzy za wykonane usługi. Zaległości są ogromne.


W makowskiej gminie montują lampy, ale w nocy będą wyłączać

CO ZA DUŻO, TO ZA DROGO

W makowskiej gminie sukcesywnie rozbudowywana jest sieć oświetleniowa. Potrzeby, w ocenie mieszkańców, są większe. Burmistrz miasta Paweł Sala podkreśla, że nie od razu Kraków zbudowano, a przy tym zapowiada szukanie oszczędności. Zamontowanych już lamp demontować nie zamierza, ale…

 

 

 

 

 

 

 


Sucha: włodarze oburzeni atakiem na samorządy

PREZYDENT PRZEPROSI?

W Suchej Beskidzkiej kampania prezydencka nie jest wyjątkowo barwna, bo i żaden z kandydatów nie pofatygował się do miasta nad Stryszawką. Niemniej jej echa dotarły do uszu włodarzy i wzbudziły oburzenie.


Wadowice: Rada Miejska zadecyduje

DWORZEC DO REMONTU?

Komisja Inicjatyw Gospodarczych i Rozwoju przy Radzie Miejskiej Wadowic zgodziła się wykorzystać unijną dotację na remont zabytkowego dworca kolejowego.


Jordanów: tunelu i obwodnicy nie widać

DZIAŁKI WCIĄŻ ZAMROŻONE

Goszczący na sesji jordanowskiej Rady Miasta wicewojewoda Zbigniew Starzec wsadził kij w mrowisko. Poruszył temat budowy obwodnicy, która wciąż jest tylko w planach, choć grunty pod nią już dawno zabezpieczono, a ich właściciele mają działki, z których nie mogą korzystać tak jakby tego chcieli.


Tydzień Kultury Beskidzkiej wpada do sieci

Z PLENERU PRZED MONITOR

Tydzień Kultury Beskidzkiej był rokrocznie wielkim wydarzeniem kulturalnym między innymi w Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu. W tym roku jego 57 edycja miała zagościć także w Kalwarii Zebrzydowskiej. Niestety, TKB jest kolejną imprezą, która z powodu pandemii koronawirusa nie odbędzie się w swojej klasycznej formule.

 

E-wydanie