Wydanie nr 24 z dnia 15.06.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ciało w jacuzzi * Ośmiu rannych w Gorzeniu Dolnym

CZY W STRONIU DOSZŁO DO ZABÓJSTWA?

W jednym z domów w Stroniu znaleziono zwłoki 62-letniego mężczyzny. Miał rany kłute nożem. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wyjaśnia, czy mogło dojść do zabójstwa… Natomiast w wypadku drogowym w Gorzeniu Dolnym rannych zostało osiem osób, w tym dwoje dzieci.


AKT OSKARŻENIA PO ŚMIERTELNYM POBICIU

To była bardzo głośna sprawa, która odbiła się szerokim echem daleko poza nasz region. W listopadzie ubiegłego roku w Stryszawie 32-latek pił alkohol z 50-latkiem, a później tak go skatował, że ten po kilku dniach zmarł. Teraz Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mieszkańcowi powiatu suskiego.


Jordanów: blady strach na Hajdówce

SPÓR O DROGĘ: OBERWĄ MIESZKAŃCY?

Czy od lipca kilkudziesięciu mieszkańców ulicy Hajdówka w Jordanowie zostanie pozbawionych dojazdu do domów od strony ul. Nad Skawą? Powodem jest spór o tę drogę pomiędzy spółką Valvex a Urzędem Miasta Jordanowa.


Diety radnych w powiatach suskim i wadowickim

JAKIE DALI SOBIE PODWYŻKI?

W ostatnim czasie radni powiatowi, miejscy i gminni z powiatów suskiego i wadowickiego sami sobie przyznawali większe uposażenie. Gdzie przyznano największe, a gdzie zrezygnowano z podwyżek?


WANDALE W TĘŻNI

Coraz częściej mieszkańcy Makowa Podhalańskiego alarmują, że miejscowa tężnia solankowa jest dewastowana przez wandali.


ALE BYŁO GRANIE!

Dziesięć orkiestr stanęło do muzycznej rywalizacji w 27. Rejonowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Osielcu.


EUFORIA W KALWARII

W klubowych szatniach i na piłkarskich stadionach coraz częściej strzelają korki od szampanów. Jednak nie wszyscy mają powody do radości.

 

 

 

E-wydanie