Wydanie nr 23 z dnia 10.06.2020

Co dzień więcej zakażonych

BEZOBJAWOWE ZAGROŻENIE

7 czerwca zniesiono szereg kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, wprowadzając w życie IV etap odmrażania gospodarki. Tymczasem w naszym regionie, a szczególnie w powiecie suskim, sytuacja z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Gwałtownie przybywa zakażonych, a koronawirus wdarł się do szpitali w Suchej i Oświęcimiu.


Jordanów, Osielec: pamiętali o dzieciach

PREZENTY NA ODLEGŁOŚĆ

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego przedszkola i placówki kulturalne nie mogły zorganizować dla dzieci hucznych imprez z okazji ich święta. W jordanowskim Miejskim Przedszkolu oraz Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu znaleziono jednak sposoby na sprawienie maluchom frajdy.

 

 

 

 

 

 


Jaszczurowa: nie tak miało być

MASZT NA JAMNIKU

Przez pięć lat mieszkańcy Jaszczurowej bezskutecznie zabiegali o nadajnik telefonii komórkowej. W połowie maja lotem błyskawicy po okolicy rozeszła się wieść, że owszem, nadajnik będzie, ale inny niż oczekiwano.


Po marcowej demolce na cmentarzu

WANDAL NAMIERZONY

W sądzie znajdzie finał bulwersująca sprawa zdewastowania kilku nagrobków oraz urządzenia demolki na cmentarzu w Wysokiej (pow. wadowicki). Podejrzany o dokonanie tych czynów mężczyzna usłyszał już zarzuty.

 

 

 

 

 

 


Baczyn: wiele kilometrów do przedszkola

ZASADY DO POPRAWKI

Nabór do przedszkola wywołuje emocje, gdyż nie zawsze dla wszystkich dzieci udaje się znaleźć miejsce w tych placówkach, do których swoje pociechy chcieli posłać ich rodzice. W niekomfortowej sytuacji znalazła się między innymi mama pięciolatki z Baczyna, która widzi przedszkole niemal z okna swojego domu, ale córkę będzie musiała wozić kilkanaście kilometrów do innej placówki.


Kalwaria: miliony zakopane w ziemi

SZANSA NA PRZYŁĄCZE

Coraz większymi krokami zbliża się koniec rozbudowy kalwaryjskich sieci wodnej i kanalizacyjnej, której wykonanie pochłonie w sumie prawie 15 mln zł. Mieszkańcy, którzy chcą podpiąć do nich swoje domy, mogą już składać wnioski.

 

 

 

 


Jakość powietrza w Suchej znowu na tapecie

ANTYSMOGOWA DEBATA

Dużo uwagi poświęcili ostatnio suscy radni na omówienie spraw związanych z jakością powietrza na terenie miasta. Nie pierwszy raz pojawiły się żale, że miasto jest przez niektóre instytucje niesłusznie stawiane w złym świetle.


Zdjęcia, jakich świat nie widział

W FABRYCE ŚWIĘTEGO PIOTRA

Suskie Stowarzyszenie Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego wydało wyjątkową, okraszoną niepublikowanymi dotąd zdjęciami książkę „Historie (nie)zwykłe. Sanpietrino w służbie pięciu papieży”, w której Massimo Bonanni wspomina przede wszystkim papieża znad Skawy.

 

E-wydanie