Wydanie nr 23 z dnia 07.06.2018

Sucha Beskidzka:

Ginekologiczny bez lekarzy?

Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Suchej Beskidzkiej radny Jan Woźny zapytał, czy prawdą jest, że wszyscy lekarze pracujący na oddziale ginekologicznym suskiego szpitala złożyli wypowiedzenia? Obecny podczas obrad zastępca dyrektora suskiej lecznicy Janusz Baczewski potwierdził fakt złożenia przez lekarzy wypowiedzeń. Jednocześnie zaznaczył, że ma to związek z…


Stryszawa: zabawki, muzyka, taniec

Trzydniowe świętowanie

Stało się już niepisaną tradycją, że stryszawskie Święto Zabawki Ludowej usiłuje zepsuć pogoda. Tym razem aura także postraszyła, ale skończyło się chwilową ulewą i przednią, trzydniową zabawą. Były konkursy, artystyczne ekspozycje, koncerty, pokazy, ostra dawka kabaretowego śmiechu, no i – rekordowo liczna oraz spontanicznie reagująca – publiczność!


Na wadowickich ulicach: mniej, niżej, ładniej

Uchwałą w reklamy

W Wadowicach trwają prace nad uchwałą krajobrazową mającą uporządkować reklamowy chaos. Problem przez lata był spychany „na zaś”, mimo że obwieszone różnorodnymi banerami i reklamami kamienice oraz ulice trudno uznać za efektowną wizytówkę miasta odwiedzanego każdego roku przez tysiące turystów. Wreszcie, po ponad roku podejmowania przez miejskie władze działań (w tym konsultacje z mieszkańcami), koncepcja uchwały krajobrazowej ujrzała światło dzienne.


Zawoja: jubileusz, samochód i medale

Setka druhów

Hucznie świętowano jubileusz 100-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawoi Centrum. Połączono go z poświęceniem niedawno zakupionego wozu bojowego. Równocześnie obchodzono także Powiatowy Dzień strażaka, więc posypały się odznaczenia dla druhów.

 


Osobowości ziem górskich

SGB i Fabios zwycięskie!

Już po raz trzynasty Stowarzyszenie Koalicji Marek Ziem Górskich przeprowadziło swój prestiżowy konkurs. W pierwszą czerwcową sobotę, podczas uroczystej gali, ogłoszono jego wyniki. Wśród elitarnego grona triumfatorów poszczególnych kategorii konkursu „Osobowość Ziem Górskich” znalazło się dwóch laureatów z powiatu suskiego!


Stryszawa Górna:

Przedszkolaki na ludowo

Za przedszkolakami ze Stryszawy Górnej pięć wyjątkowych dni. W ich placówce odbył się, podobnie jak w roku ubiegłym, Tydzień Regionalny. Maluchy z charakterystyczną dla swego wieku spontanicznością i ciekawością świata uczestniczyły ochoczo we wszystkich przygotowanych dla nich zajęciach, no i z ogromnym zapałem paradowały – przez wszystkie dni regionalnego świętowania – w ludowych strojach.


Wieprz: dodatkowo podłączą 98 domów

Kanalizacja na finiszu

Największa gmina wiejska naszego regionu – Wieprz jest specyficzna pod względem systemu odprowadzania ścieków. Postawiono tu na przydomowe oczyszczalnie. Jedynie teren między centrum Wieprza a granicą z Andrychowem będzie miał kanalizację. I ta inwestycja właśnie dobiega końca.


Brzeźnica: intrygująco w galerii

Anielski zlot

W Galerii Polsko-Słowackiej w Brzeźnicy prezentowane są prace pochodzącej z Nowych Dworów, a mieszkającej obecnie w Krakowie, Aleksandry Szafran. Wystawa intryguje zanim się ją obejrzy, a to za sprawą tytułu – „Solone anioły”.

E-wydanie