Wydanie nr 22 z dnia 4.06.2020

Ulewa mocno postraszyła

MOKRA NIEDZIELA

W kwietniu służby, leśnicy i rolnicy skarżyli się na panującą suszę. Tymczasem maj był najzimniejszy od 29 lat, a do tego deszczowy. Zwieńczeniem miesiąca była wielogodzinna ulewa w niedzielę, 31 maja. Strażacy mieli sporo pracy.


Sucha Beskidzka:

WRÓCIŁY PORODY RODZINNE

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego w suskim szpitalu, jak wielu innych, nie tylko wstrzymano do odwołania odwiedziny chorych, ale i porody rodzinne. I choć odwiedziny bliskich nadal są niemożliwe, to rodzącym znów może towarzyszyć ojciec przychodzącego na świat malucha.


Łowił ryby, a strażacy jego alfę

PARKOWANIE W… STAWIE

Niecodzienną interwencję przeprowadzili w poniedziałek, 18 maja, policjanci z komisariatu w Brzeszczach oraz strażacy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


OCALILI GO ŚWIADKOWIE

Poważnie ranny został 30-letni mieszkaniec Zatora, który miał w rodzinnym mieście wypadek samochodowy. Gdyby nie szybka pomoc, z jaką pospieszyli mu świadkowie zdarzenia, kraksa mogłaby zakończyć się tragicznie.


Wyrzucać, nie wyrzucać?

ODPADY PODWYŻSZONEGO RYZYKA

Z powodu epidemii koronawirusa sporo osób odbywa przymusową kwarantannę, a zarażeni, którzy nie są hospitalizowani, muszą przebywać w izolacji. Tak oni, jak i osoby postronne zastanawiają się, czy wytwarzane przez nich śmieci nie stanowią zagrożenia epidemiologicznego i jak należy postępować z tego rodzaju odpadami.


W jordanowskiej podstawówce

SCALANIE PRZEZ TASOWANIE

Duże poruszenie zapanowało wśród części szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Jordanowie oraz ich rodziców. Spowodowała je decyzja burmistrza miasta Andrzeja Malczewskiego, który zdecydował się dokonać znaczącej zmiany w ilości oddziałów w tej placówce. Z czterech obecnych klas VI we wrześniu powstaną… trzy klasy VII.


Wójt Spytkowic: trzeba o tym mówić otwarcie i konkretnie

NAUCZYCIELE NA CENZUROWANYM

Krótki, lecz jednoznacznie brzmiący list od mieszkańców gminy Spytkowice trafił niedawno do naszej redakcji. Pożalili się w nim, że ich pociechy nie mają organizowanego zdalnego nauczania. Wójt gminy Mariusz Krystian także dostrzega ten problem, ale od razu zaznacza, że trudno go rozwiązać.


Łętownia: rozbudowa stała się koniecznością

PODSTAWÓWKA UROŚNIE

Ścisk, nauka na dwie zmiany, a przy tym szereg pomieszczeń niespełniających obowiązujących norm – to największe mankamenty obecnego budynku Szkoły Podstawowej w Łętowni. Po rozbudowie i przebudowie ma się to jednak zmienić. Prace już ruszają.

E-wydanie