Wydanie nr 21 z dnia 28.05.2020

Dłużej, nie znaczy lepiej

PANDEMICZNA MATURA

Z powodu pandemii koronawirusa podczas tegorocznego egzaminu maturalnego młodzież będzie musiała przestrzegać szeregu obostrzeń. Przede wszystkim jednak nie będzie egzaminów ustnych, a termin matury został przesunięty o miesiąc.


Chorzy się pojawiają, ale jest ich coraz mniej

SZUKANIE POZYTYWÓW

W niektórych częściach kraju co kilka dni wybucha ognisko koronawirusa, ale w naszym regionie, choć chorzy na covid-19 sporadycznie jeszcze się pojawiają, to sytuacja wydaje się być opanowana.


Historia się – niestety – powtarza

GDY POWIETRZE ZABIJAŁO

Dżuma, cholera, ospa czy gruźlica przez tysiąclecia dziesiątkowały ludzkość. Wędrując beskidzkimi bezdrożami, można się natknąć na samotnie stojące, niszczejące metalowe krzyże. To ostatni świadkowie tych tragedii.

 

 

 

 

 

 

 

 


W odmrożonych szkołach nadal pustki

DZIECI ZOSTAŁY W DOMACH

W poniedziałek rozpoczął się kolejny etap odmrażania systemu oświaty. W dużej mierze jednak tylko w teorii. Do szkół podstawowych miały wrócić dzieci z klas I-III, ale większość rodziców zdecydowała się pozostawić je w domach.


Sidzina: czyszcząc mauzera zabarwił wodę

TUSZ DRUKARSKI W POTOKU

Nieroztropność 53-letniego mieszkańca Sidziny była w środę, 13 maja, powodem wielogodzinnej akcji strażackiej. Czy i jaką karę poniesie mężczyzna, okaże się po wnikliwych badaniach, jakie przeprowadza Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

 

 

 

 

 

 

 

 


Kilometry przejechane, kolejne datki zebrane

PEDAŁOWALI DLA AMELKI

Suskie Stowarzyszenie Mocni Pomocni podsumowało Wirtualny Rajd Rowerowy, który miał na celu zebrać środki na leczenie młodej makowianki Amelii Bogdan. Kolejny raz okazało się, że w naszym regionie nie brakuje ludzi o wielkich sercach.


JEDEN PO DRUGIM

We wtorek, 19 maja, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzono ks. kanonika Jana Fryźlewicza. Zasłużony dla parafii w Naprawie jej proboszcz zmarł w piątek, 15 maja.

 

 

 

 


PANI OD DZIECI

W wieku 79 lat zmarła Elżbieta Fiałkowska-Barczewska, lekarz pediatra, ponad cztery dekady związana z wadowicką służbą zdrowia.

 

 

 

 

 

 

E-wydanie