Wydanie nr 21 z dnia 26.05.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gmina Budzów: zdania podzielone

Tężnia czy nowy piec?

W tym roku w centrum Budzowa miałaby powstać tężnia solankowa. Ale niektórzy uważają, że nie jest to aż tak pilne, jak wymiana pieca w ośrodku zdrowia w Bieńkówce. W trakcie niedawnej sesji Rady Gminy wiceprzewodniczący Piotr Grych zwrócił się do wójta Jana Najdka z prośbą o zaniechanie budowy tężni i przeznaczenie pieniędzy na wymianę pieca w ośrodku zdrowia.


Będzie kolejna fontanna w Suchej Beskidzkiej

„Mokry chodnik”

W Suchej Beskidzkiej, na promenadzie przy ulicy Mickiewicza, powstać ma druga fontanna. Tym razem w formie tzw. „mokrego chodnika”. Będzie to już trzecia fontanna w Suchej Beskidzkiej. Lata temu pierwsza powstała na suskim Rynku, a jesienią ubiegłego roku podświetlaną zamontowano na promenadzie w pobliżu Centrum Kultury i Filmu.


Za makulaturę, nakrętki, baterie

Posadź drzewo!

Zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej na suskim Rynku akcja była połączona z kampanią informacyjno-edukacyjną „Posadź z nami drzewo” z okazji I Małopolskiego Dnia dla Klimatu pod hasłem „Drzewo dla klimatu”. Wszyscy, którzy przybyli na Rynek, mogli otrzymać sadzonkę drzewa lub torbę bawełnianą.


Szkoła w Paszkówce

Angielski im niestraszny

Przez trzy lata uczniowie Szkoły Podstawowej w Paszkówce poznawali język Szekspira nie tylko na lekcjach. Uczestnicząc w projekcie Erasmus+Complexus uczniowie mieli okazję poznawać język angielski podróżując. – Realizując program, nasi uczniowie odwiedzali rówieśników w Anglii, Holandii, Grecji i we Włoszech – informuje Elżbieta Sikora, dyrektor Szkoły Podstawowej w Paszkówce.


Każdy punkt na wagę złota

Liderzy trzymają się mocno

Finisz piłkarskich rozgrywek jest coraz bliżej, każdy punkt może zadecydować o być albo nie być. Małopolscy czwartoligowcy w minionym tygodniu rozegrali po dwa mecze. Obok sobotnio-niedzielnej kolejki wynikającej z kalendarza, w środę 18 maja nadrobiono zaległości z 2 kwietnia, gdy aura uniemożliwiła grę. Najwięcej powodów do radości mieli fani andrychowskiego Beskidu, bo podopieczni Tomasza Moskały pokonali 6:1 rezerwy krakowskiej Garbarni.


Niebezpiecznie na drogach

Czworo rannych

Do groźnego wypadku doszło w Suchej Beskidzkiej. Na ulicy Piłsudskiego ranne zostały cztery osoby, które przewieziono do szpitala. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kobieta kierująca hyundaiem nie zachowała ostrożności i uderzyła w tył audi, którym jechała inna kobieta. Uderzenie było na tyle mocne, że siłą odrzutu audi „wpadło” na volkswagena. W efekcie ranne zostały kobiety siedzące za kierownicami tych pojazdów i pasażer jednego z samochodów. Całą czwórkę przewieziono do szpitala.


E-wydanie