Wydanie nr 20 z dnia 19.05.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sukces Dominika Bogdana z Krzeszowa

„Wygadał” wygraną!

Jest się chwalić! Dominik Bogdan z Krzeszowa wygrał VII Ogólnopolski Konkurs na Gadkę „Gadajcie, w co Wasze dziadki się we wsi bawili”! Dominik Bogdan na co dzień jest uczniem trzeciej klasy technikum budowlanego w Zespole Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej.


Trudno się było oprzeć…

Zarobki włodarzy w górę

W ostatnich miesiącach starostom, burmistrzom i wójtom z powiatów suskiego i wadowickiego przyznano podwyżki. Do ich podniesienia, o czym decydowali radni poszczególnych samorządów, zmusiła wprowadzona odgórnie nowelizacja ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.


Przy szkole w Kurowie:

Dyskusja o sali

Jeszcze w tym miesiącu samorządowcy z gminy Stryszawa mają dyskutować na temat budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kurowie. Budynek szkoły należy do Urzędu Gminy Stryszawa, ale jest wynajmowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z Częstochowy, które w Kurowie od września 2010 roku prowadzi Publiczną Szkołę Podstawową.

 


Jest Dom Wczasów Dziecięcych…

Będzie schronisko

Dom Wczasów Dziecięcych nr 2 w Sidzinie, który prowadzi Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, przejdzie poważną metamorfozę.
Po wejściu nowych przepisów okazało się, że nie da się prowadzić i utrzymać DWD nr 2 w Sidzinie, aby sprostać nowym wymaganiom. Powiatowi włodarze postanowili przekształcić DWD nr 2 Sidzina w Szkolne Schronisko Młodzieżowe.

 


Aktor wybitny, wyjątkowy

Jerzy Trela nie żyje

W niedzielę w Krakowie zmarł Jerzy Trela. Miał 80 lat. Wybitny aktor teatralny i filmowy urodził się w Leńczach w powiecie wadowickim, w rodzinie kolejarzy. Stworzył wiele niezapomnianych ról.

 


​Strażacy z Osielca Górnego

Pozbierali śmieci

Po raz kolejny okazało się, że strażacy są nie tylko od gaszenia pożarów i ratowania dobytku przed innymi żywiołami. Strażacy z OSP Osielec Górny postanowili się skrzyknąć i przeprowadzili akcję pod hasłem „Posprzątajmy nasze sołectwo Osielec na wiosnę”.

 


Zażarta walka we wszystkich ligach

Każdy punkt jest ważny

W czwartoligowych derbach Małopolski Zachodniej rywale podzielili się punktami. W klasie okręgowej Stolarze nie oddają pola. Zażarta walka o awans trwa również w najniższych klasach rozgrywkowych.


Czy coś z tego wyjdzie?

Marzenie o przedszkolu

Z wnioskiem o rozpoczęcie przygotowań do budowy nowej siedziby dla przedszkola w Sidzinie wystąpili radni gminy Bystra-Sidzina, którzy reprezentują to sołectwo. Czy jest szansa na realizację tych planów?


 

E-wydanie