Wydanie nr 2 z dnia 16.01.2020

Sucha: wysokie oceny i za małe finansowanie

SZPITALNY PLAN NAPRAWCZY

Suski Szpital Rejonowy, jako jedyny w naszym regionie i na całym Podbeskidziu (włącznie z Bielskiem-Białą), ponownie znalazł się w setce najlepszych w kraju placówek wielospecjalistycznych. A jednak ma kłopoty – wskutek polityki finansowej Narodowego Funduszu Zdrowia musiał wprowadzić program naprawczy.

 

 

 

 

 

 


Sucha Beskidzka: Tymek czeka na pomoc

ŚMIECH PRZEZ ŁZY

Rzadko spotyka się tak radosne niemowlęta jak Tymek Stanaszek. Wystarczy się do niego uśmiechnąć, by cała jego buzia natychmiast się rozpromieniła. Nawet gdy chłopiec cierpi, co ostatnio jest częstym zjawiskiem. 6 grudnia, zamiast cieszyć się pierwszymi w życiu mikołajkami, malec przeszedł poważną operację. Teraz czeka go długotrwała i męcząca rehabilitacja.


Działki wybrane, uchwały podjęte

MAKÓW RAZEM Z ZAWOJĄ

Brak porozumienia pomiędzy Suchą a Makowem w sprawie odbioru ścieków sprawił, że druga z gmin stanęła już nie tylko przed możliwością, ale wręcz koniecznością wybudowania własnej oczyszczalni ścieków. Krok po kroku szykuje się do tej inwestycji, ale przy wsparciu gminy Zawoja.

 

 

 


DACHOWANIE I ŚMIERĆ

W piątkowe późne popołudnie, 10 stycznia w Wieprzu na skrzyżowaniu ulicy Wadowickiej ze Spokojną, doszło do kolejnej w ostatnich miesiącach kraksy. Niestety, wypadek miał tragiczny skutek.

 

 

 

 

 


Jordanów: burmistrz chce brać, radni są niechętni

DAROWIZNA JAK KOŃ TROJAŃSKI?

Szkoda nie brać, gdy dają za darmo? Wbrew pozorom nie zawsze się to opłaca, bo prezent może się okazać koniem trojańskim. Dlatego część jordanowskich radnych sceptycznie odniosła się do propozycji burmistrza, by samorząd przyjął darowiznę w postaci działki.


Kalwaria:

SENIORZY MAJĄ KLUB

Przejście na rentę lub emeryturę nie musi oznaczać zamknięcia w czterech ścianach. Z myślą o osobach, które nie są już czynne zawodowo, powstają w całym kraju Kluby „Senior+”. Jeden z nich powstał właśnie w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 

 


Targanice: grand prix powędrowało do Sułkowic

WIERSZEM O WIERZE

Co roku w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach spotykają się dzieci i młodzież z całej gminy Andrychów, a nawet spoza jej granic, by wziąć udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej im. Jana Fujawy. Grudniowa, dwudziesta siódma edycja przyciągnęła prawie setkę uczestników.

E-wydanie