Wydanie nr 19 z dnia 14.05.2020

Przybywa ozdrowieńców, ale również nowych zapalnych ognisk

WIRUS DOPADŁ GÓRNIKÓW

Choć coraz powszechniej słychać głosy, że pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 dotarła do Polski już w styczniu, to na pewno nie została zwalczona. W naszym regionie przybywa ozdrowieńców, ale i pojawiły się nowe, bardzo zapalne ogniska choroby z dalekich Chin.


Wadowice: dramatyczny apel sióstr nazaretanek

DRUHOWIE NIE ZAWIEDLI

Gdy rozeszła się wieść, że siostry nazaretanki prowadzące Dom Pomocy Społecznej w Wadowicach pilnie potrzebują środków ochrony osobistej, natychmiast zareagowali druhowie OSP w Radoczy.


Wadowice: Rada Powiatu w sportowej hali

OBRADY W PRZYŁBICACH

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa, nowoczesna, oddana przed dwoma miesiącami sala sesyjna w starostwie powiatowym w Wadowicach nie była jeszcze areną obrad radnych. Nie oznacza to, że powiatowi samorządowcy próżnują.


Wadowice: strażackie święto w cieniu pandemii

AWANSE I NAGRODY

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka z powodu pandemii koronawirusa były bardzo skromne. Na placu apelowym PSP w Wadowicach nie było gości ani postronnych obserwatorów.


Ratunkiem jest kosztowna terapia

KAIA WALCZY Z RAKIEM

Jest wyjątkowo towarzyska, otwarta na ludzi, na świat i bardzo, bardzo rezolutna. Uśmiech nie znika z jej twarzy. Rodzice Kai Maślanki-Marciniak często mają jednak łzy w oczach. Ich dwuletnia córka zmaga się bowiem ze złośliwym nowotworem.

 

 

 

 

 

 

 

 


Przebudują, wyremontują, zmodernizują

MILIONY NA DROGI SAMORZĄDOWE

Środki z tegorocznego Funduszu Dróg Samorządowych mają nie tylko wspomóc remonty i modernizacje dróg lokalnych, ale i napędzić gospodarkę. Do Małopolski trafiło 202,5 mln zł, z których część zostanie wydana na inwestycje w powiatach suskim, wadowickim i oświęcimskim.

 

 

 


Przy kościele w Kleczy Dolnej

TAJEMNICZE PAKUNKI

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach starają się ustalić, kto i po co pozostawił na terenie przykościelnym w Kleczy Dolnej dwa tajemniczo wyglądające ładunki. Pewne jest jedno. Gdy się na nie natknięto, od razu pomyślano, że to… bomby!

 

 

 

 

 

 


Ocalili jedną lipę, uratują pozostałe?

WARTO BYŁO WALCZYĆ

Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy, że PKP Polskie Linie Kolejowe chciałyby wycięcia sześciu dorodnych lip rosnących przy wjeździe do Suchej Beskidzkiej od strony Zembrzyc, choć formalnie wystąpiły z wnioskiem o usunięcie jednej. Urzędnicy suskiego starostwa uznali, że o drzewo warto powalczyć. Sprawa oparła się już o Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

 

 

 

 

 

 

 

 


W Wadowicach ciemność widzą, bo…

LATARNIE NIE ŚWIECĄ

Wadowiccy radni poparli wniosek burmistrza, by późną nocą gasić światło na większości ulic. Projekt zaakceptowała również policja.

E-wydanie