Wydanie nr 18 z dnia 7.05.2020

Bez względu na sympatie polityczne

WĄTPLIWOŚCI WŁODARZY

Od wielu tygodni tematem numer jeden w naszym kraju jest koronawirus, a numer dwa to wybory prezydenckie, które mają się odbyć w czasie pandemii. Wątpliwości i zastrzeżenia w tej kwestii mają już nawet zwolennicy urzędującego prezydenta.


Powolne odmrażanie niektórych biznesów

STRACH MA WIELKIE OCZY?

Rząd stara się stopniowo odmrozić polską gospodarkę. Półtora miesiąca izolacji społecznej oraz liczne komunikaty nakazujące pozostanie w domu sprawiły jednak, że spora część społeczeństwa obawia się odwiedzać miejsca, w których jeszcze niedawno bywała regularnie.


Bulowice, Smolice, Brzeszcze: potrzebna pomoc

SZALAŁ CZERWONY KUR

Do trzech dużych pożarów doszło ostatnio na terenie powiatu oświęcimskiego. I choć wiało grozą, na szczęście nikt nie zginął. Jednak wyrządzone przez płomienie straty są duże.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jordanów: gospodarka odmrażana, więc koniec darmowego parkowania

STREFA WRÓCIŁA

Jordanów, podobnie jak wiele miast w Polsce, wraz z nasileniem się epidemii koronawirusa zawiesił pobieranie opłat za postój w strefie płatnego parkowania. W poniedziałek, 4 maja, sytuacja wróciła już jednak do stanu sprzed epidemii.


Izdebnik: powstaje nowa przeprawa

PŁYNNIE, ALE Z UTRUDNIENIAMI

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w połowie kwietnia przekazała wykonawcy plac budowy pod przebudowę mostu w Izdebniku na drodze krajowej 52.

 

 

 

 


W Grzechyni kopcą, ale zdaniem urzędników…

PRZEPISÓW NIE ŁAMIĄ

Zima dała w końcu za wygraną, sezon grzewczy powoli dobiegł końca, a niektórych mieszkańców naszego regionu nachodzą smutne refleksje.


Ujrzeli światełko w tunelu

DRUGA NITKA – PRZEBITA

W poniedziałek, 27 kwietnia, nastąpił kolejny kluczowy moment w budowie nowej zakopianki, czyli drogi ekspresowej łączącej Kraków z Podhalem. W drążonym w Naprawie podwójnym tunelu przebito drugą nitkę.

 

 

 

 

 


Zawoja: po podwyżce kurz jeszcze nie opadł

ŚMIECIOWY BUMERANG

Choć od przyjęcia przez zawojskich radnych nowych stawek za odbiór śmieci minęło już sporo tygodni, wciąż są mieszkańcy, którzy nie rozumieją, dlaczego podwyżka była aż tak drastyczna. Marnym pocieszeniem jest dla nich fakt, że nowa stawka jest jedną z najniższych w regionie.


STRYSZAWA POŻEGNAŁA SŁYNNĄ ARTYSTKĘ

15 kwietnia w wieku 88 lat zmarła stryszawianka Emilia Leśniak, ceniona i wielokrotnie nagradzana nestorka beskidzkiej sztuki ludowej, rzeźbiarka i zabawkarka.

 

 

 

 

 

 

 

E-wydanie