Wydanie nr 17 z dnia 29.04.2020

ODMRAŻANIE SPORTU

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. Nie tylko w naszym regionie przybywa zarażonych i choć niektórzy już wyzdrowieli, to inni stracili życie. Długie tygodnie społecznej izolacji doprowadziły do zamrożenia gospodarki. Daleko jest od normalności w szkołach. Natomiast oo otwarciu parków i lasów nastąpił szturm na nie. Na zdjęciu – parking na Krowiarkach.

 

 


BUNT SAMORZĄDOWCÓW

Decyzję o nieprzekazaniu Poczcie Polskiej danych osobowych mieszkańców gminy pierwszy ogłosił burmistrz Kęt, kolejny był włodarz Andrychowa, za nimi poszli następni.


ZGINĘŁY DWIE OSOBY

Do tragedii doszło w Oświęcimiu na ul. Fabrycznej, będącej częścią drogi krajowej 44. Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia osobowego citroena z ciężarowym mercedesem.


Zakochany 15-latek

AUTEM PO 12-LATKĘ

Zakrojone na szeroką skalę działania policjantów doprowadziły do zatrzymania 15-latka, który niedawno w Andrychowie uprowadził o trzy lata młodszą dziewczynkę. Nastolatek przyjechał po nią samochodem!


WYSYCHAJĄ POTOKI

Tak bezśnieżnej zimy i bezdeszczowego początku wiosny nie pamiętają najstarsi mieszkańcy Podbeskidzia. Według meteorologów, w najbliższych dniach sytuacja nie ulegnie zmianie.

 

 

 

 


Chocznia: Piotr budzi się ze śpiączki, lecz czeka go jeszcze długa terapia

OCZEKIWANIE NA UŚMIECH SYNA

W ciepłe letnie popołudnie, 16 sierpnia 2019 roku, Piotr Chromy z Choczni wybrał się po sprawunki do miejscowego sklepu. Pojechał motorowerem. Jego rodzice byli w domu, gdy zadzwonił telefon. Zasiedli właśnie do obiadu, bo Piotrek lada chwila miał do nich dołączyć. Ale nie dane im było zjeść tego posiłku.


Sucha: basen do likwidacji, ale ma przetrwać

BURZLIWA SESJA

Temat likwidacji suskiej krytej pływalni wywołał emocje w lokalnej społeczności już w momencie ogłoszenia porządku obrad sesji suskiej Rady Powiatu. Starosta Józef Bałos studził atmosferę i złożył jasną deklarację dotyczącą przyszłości basenu.


Andrychów: stara droga w rozsypce, a budowa nowej budzi protesty

JAK ROZŁADOWAĆ KORKI?

Andrychów słynie z ogromnych korków na przechodzącej przez jego centrum drodze krajowej. Wprawdzie pandemia koronawirusa spowodowała znaczne zmniejszenie ruchu, ale gdy sytuacja wróci do normy, kierowcy znów będą pomstować. Jest pomysł na rozładowanie zatorów, ale nie wszystkim się podoba…

 

 

 

 

 

 

 


Gorzeń Górny: nadzieja w fundacji

DWÓR W OPAŁACH

Od ponad dwóch lat dwór Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym stoi pusty. Pytanie, czy zabytkowe mury będą jak niegdyś gościć artystów, na razie pozostaje bez odpowiedzi.

 

 

 

 


W ringu, na macie, wśród Indian i na Kilimandżaro

„IMADŁO” WCIĄŻ W FORMIE

Przez lata ciężko pracował, a zarazem był postrachem dla rywali, którym przychodziło się z nim zmierzyć na macie. I choć ma już 71 lat, sił witalnych mu nie brakuje. Wciąż stawia sobie nowe cele i realizuje marzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-wydanie