Wydanie nr 16 z dnia 23.04.2020

Nikt ich nie wpisał do systemu

KWARANTANNA DZIURAWA JAK SITO

Co kilka dni policjanci i służby sanitarne podają komunikaty, ile to osób nie stosowało się do zasad kwarantanny. Tymczasem okazuje się, że szereg innych w ogóle nie jest poddawanych kontroli, choć winni być i tylko od ich dobrej woli zależy, czy zastosują się do zasad bezpieczeństwa.

 

 

 


Tłumaczenia, które nie rozwiewają wątpliwości

HISTORIA ZAGINIONEJ PRÓBKI

Mieszkanka Juszczyna długimi tygodniami nie mogła dowiedzieć się, czy zaraziła się koronawirusem. Próbka z jej wymazem „zawieruszyła się”, a kobieta dowiedziała się nawet, iż uległa uszkodzeniu. Wyjaśnienia, jakie na żądanie Ministerstwa Zdrowia udzieliła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, są spójne, ale nie rozwiewają wielu wątpliwości, a wręcz rodzą kolejne.


15 lat minęło i likwidacja?

KORONAWIRUS UTOPI PŁYWALNIĘ?

W styczniu minęło 15 lat od hucznego otwarcia suskiej krytej pływalni. Czy doczeka się ona kolejnych urodzin? Stoi to pod znakiem zapytania.

 

 

 

 

 


Gmina Wieprz: przewoźnicy nie jeżdżą, wójt pomaga na ile może, ale…

PASAŻEROWIE NA LODZIE

Niezmotoryzowane osoby z gminy Wieprz mają problem z dojazdem do pracy, odkąd dwie firmy zapewniające im dojazd do Andrychowa i Wadowic zawiesiły wszystkie kursy.


Gdy nie każdy ma sprzęt do zdalnej nauki

KOMPUTERY OD GMINY

Epidemia koronawirusa doprowadziła do zamknięcia szkół i zdalnego nauczania. Tyle tylko, że z różnych względów nie wszyscy rodzice mogą zapewnić swoim pociechom nieograniczony dostęp do komputerów i mającego odpowiednią jakość łącza internetowego. Z tego powodu na gwałt zaczęto szukać rozwiązania tego problemu.


Andrychów: rzucił wyzwanie własnym ograniczeniom

NIEZŁOMNY OPTYMISTA

Powolna, nieubłaganie postępująca utrata sprawności – tak wygląda życie 24-letniego Szymona Saracha z Andrychowa. Mimo to nie poddaje się, realizuje marzenia, a nawet działa na rzecz innych niepełnosprawnych!

 

 

 

 

 

 

 

 


Susza jeszcze nie grozi, ale…

WODY CORAZ MNIEJ

Sporo uwagi poświęcili niedawno suscy radni powiatowi problemowi sytuacji hydrologicznej. Okazją było spotkanie z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Zasypano ich lawiną pytań.

E-wydanie