Wydanie nr 15 z dnia 16.04.2020

Miesiąc w kwarantannie przez zaginioną próbkę

CZŁOWIEK KONTRA PROCEDURY

Co kilka dni na konferencjach prasowych premier i minister zdrowia informują, jak rząd i służby sanitarne podejmują szereg działań, by wyhamować falę zachorowań na koronawirusa. Ich słowa stoją jednak w sprzeczności z traumatycznymi przeżyciami, jakich doświadczyli mieszkańcy powiatu suskiego.

 

 

 


Nowe obostrzenia, przełożone egzaminy, chorych przybywa

WIRUS WCIĄŻ W ATAKU

Choć w Polsce walka z epidemią koronawirusa trwa już ponad miesiąc, końca jej nie widać. W przedświąteczny czwartek premier i minister zdrowia ogłosili, że utrzymane zostają obowiązujące obostrzenia, a przy tym zapowiedzieli wprowadzenie nowych. Tymczasem liczba chorych wciąż rośnie, także w naszym regionie.


Kościół w czasach epidemii

KSIĘŻA WYSZLI DO WIERNYCH

Księża z kilku parafii w naszym regionie uznali, że skoro wierni nie mogą przyjść do świątyń, to oni wyjdą do mieszkańców.


Trzy lata za niegłosowanie, 10 tysięcy kary za brak skrzynki?

WYBORCZE KONTROWERSJE

W przedświąteczny poniedziałek Sejm, za sprawą posłów Prawa i Sprawiedliwości i przy sprzeciwie posłów opozycyjnych, w kontrowersyjnych okolicznościach przyjął, że tegoroczne wybory prezydenckie będą korespondencyjne. Teraz nad budzącymi szereg wątpliwości przepisami obradować będzie jeszcze Senat.


DELFIN W TARAPATACH

Z ogromnymi problemami finansowymi z powodu koronawirusa borykają się nie tylko przedsiębiorcy. Pandemia nie oszczędza też krytej pływalni „Delfin” w Wadowicach.

 

 

 

 


Juszczynianin pełen pomysłów

DRON I APLIKACJA

Odkrycia i innowacje są szczególnie ważne w dobie epidemii. I taka też jest darmowa aplikacja, jaką opracował juszczynianin Szymon Stasik wraz z mieszkającą w Ostrowcu Świętokrzyskim Natalią Fitowską.


Wieprz: choć sama potrzebuje pomocy…

WOLONTARIUSZKA NA WÓZKU

Barbara Mrozik z Wieprza, choć porusza się na wózku, cieszy się, że ma sprawne ręce, dobry słuch i nie najgorszy wzrok. A wszystkie te atuty wykorzystuje, by pomagać tym, którzy mieli mniej szczęścia niż ona.

 

 

 

 

 

 

 

 


Budzów: ma zainspirować do poszukiwań

SZLAK PAMIĘCI

O nową atrakcję nie tylko turystyczną wzbogaciła się gmina Budzów. Na terenie Jachówki i Bieńkówki wytyczono Szlak Pamięci Znanych Ludzi Gminy Budzów. Pomysłodawczyni chce, by wędrujący nim zagłębili się w historii małej Ojczyzny.

 

 

 


Rowerowe plany Brzeźnicy

GMINA NA DWÓCH KÓŁKACH?

Może nie drugimi Chinami, ale Niderlandami chciałaby stać się w przyszłości gmina Brzeźnica. Ma ku temu ogromny potencjał, ale do pełni szczęścia potrzebne są jeszcze – jak to zwykle bywa – pieniądze.

 

 

 

 

 

E-wydanie