Wydanie nr 12 z dnia 26.03.2020

Wirus już tu jest

STRACH CORAZ WIĘKSZY

W powiatach suskim, wadowickim i oświęcimskim kwarantannie poddanych jest kilkaset osób. To głównie ci, którzy wrócili z zagranicy. W we wtorek, 24 marca, koronawirusa stwierdzono u trzech mieszkańców powiatu wadowickiego. Jedna z tych osób została hospitalizowana, a dwie pozostały w domach.


Miał maczetę i atrapę broni

POLICYJNA OBŁAWA

W szoku byli w piątkowy wieczór, 20 marca, makowianie. Na ich oczach rozegrało się zatrzymanie osoby podejrzanej o zarażenie się koronawirusem, która uciekła ze szpitala na drugim końcu Polski.


Emocje po roszadzie w Wodociągach Jordanowskich

SZUM WOKÓŁ PREZESA

Poruszenie wywołała w Jordanowie zmiana na stanowisku prezesa należącej do miasta spółki Wodociągi Jordanowskie. Pojawiły się wręcz zarzuty o nepotyzm, którym jednak włodarze zaprzeczają.


Stryszów: niekompletna Rada Gminy

KANDYDACI ZREZYGNOWALI

Zaplanowane na niedzielę, 22 marca, wybory uzupełniające w gminie Stryszów zostały odwołane.


Nabywając akcje rozwijają makowską gminę

TYLKO NA INWESTYCJE

Makowscy radni zgodzili się nabyć warte milion złotych akcje Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego „Eko-Skawa”. Spółka, której większościowym udziałowcem jest gmina, ma pozyskane środki wykorzystać na inwestycje.

 

 

 

 


Wadowice: wygodna przeprawa zastępcza i…

MOST W REMONCIE

Remont mostu na Skawie w Wadowicach wkracza w kolejną fazę. Nie tylko pojazdy, ale także piesi korzystają obecnie z przeprawy zastępczej.


Autobusy w powiecie suskim

BIAŁYCH PLAM NIE MA, ALE KŁOPOTY SĄ

Podczas niedawnej sesji suskiej Rady Powiatu za sprawą radnego Stanisława Pudo doszło do burzliwej debaty. Zaczął bowiem dociekać, jak na terenie powiatu przebiega realizacja jednego z punktów tzw. piątki Kaczyńskiego.

 

 

E-wydanie